Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó a lúdtalpra a gördülőtalpas...

Jó a lúdtalpra a gördülőtalpas cipő gyereknek? Vannak tapasztalatok? Létezik egyáltalán gördülőtalpas cipőben gyerekméret (32-34-es), és hol kapható?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem vennék. Szerintem,ha jó lenne,már lehetne kapni oep támogatással is,mint gyógyászati segédeszközt.Kérdezz meg egy orthopédust,lehetőleg ne olyant,aki kapcsolatban áll ezekkel a cégekkel.(az már gyanús,ha a rendelőben ilyen reklámot látsz)A lúdtalpra a lúdtalpbetéten kívül a talp izmainak tornáztatása és az egyenetlen terepen való mezítlábazás jó.Meg a sarokemelő, de ezt is az orthopédus írja fel lehetőleg,ő fogja tudni,hogy kell-e és milyen,külső-belső,milyen szögű stb.
2010. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy ilyen cipő kb 40.000 forint, és egy gyereknél elég sűrűn kell cserélni, úgyhogy én biztosan nem vennék...
2010. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2010. szept. 29. 14:21
 4/4 anonim válasza:

Lúdtalpbetétet inkább csak akkor adj a gyermeknek, ha már elmúlt 10 éves, addig "dolgoztasd" a lábát, mert attól sok esetben meg tud javulni. Bizonyos esetek kivételével a lúdtalpbetét viselése elveszi a gyerektől az esélyt arra, hogy gyerekkorban megjavuljon a lába.

A lúdtalpbetét viselése kellemes csak azon kívül, hogy optimális alátámasztást biztosít (ami jó !) nem javít a gyerek lábán az ég világon semmit.

Szerencsére vannak olcsóbb gördülőtalpas gyerekcipők is, amik jók és abszolút elérhető árban vannak és kiválóak a lúdtalpra (és nem csak arra, hanem a testtartásra és sok más dologra is). Én forgalmazok ilyeneket és nagyon jók a visszajelzések róluk.

Az viszont biztos, hogy a gyerek lába nő, mint a gomba és sűrűn kell a méretváltozás miatt újabb cipőt vásárolni (de ez cipőfüggetlen).

Szűk látókörű gondolkodás az, hogy majd akkor veszek a gyerekemnek egészséges cipőt, ha majd megállt a lábnövekedése. Akkor már hiába veszel, félő, hogy késő lesz.

2011. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!