Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetne a rendszeresen szedend...

Lehetne a rendszeresen szedendő gyógyszereket is gumicukor formátumban gyártani, mint a vitaminokat?

Figyelt kérdés

Akinek napi szinten kell gyógyszert bevennie, gondolom tudja milyen nehézkes a nagyobb pirulákat lenyelni.


Nekem is, reggelente sokszor 3-4szer kell nekifutni mire lemegy.



Ezek mellett szedek vitaminokat is (a haj erősítésére, mert a problémám hajvesztéssel jár).

Ezt legutóbb nem a hagyományos formátumban, hanem ilyen "gumicukor"ként találtam meg csak, így azt vettem.


Láss csodát, ettől nem fuldoklottam, nem hagyott olyan fura göbös érzetet a torkomban.


Lehetne a többi gyógyszert is így gyártani?

Nem zavarna, ha keserűek lennének, csak a textúrát változtatni.



Akinek napi szinten kell gyógyszert szedni, azt váltana más formátumra (hatóanyag, csomagolás ugyanaz)



#gyógyszer #textúra #gumicukor forma
2022. szept. 29. 08:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, szerintem így egyszerűbb lenne bevenni őket
Nem, nem élnék ezzel a lehetőséggel
Kipróbálnám
13 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére sosem volt ilyen problémám. Napi több nagy szemű vitaminkapszulát veszek be, hát nekifutok többször, de tudom, hogy meg kell inni.

Bár biztos lenne olyan réteg, akik élnének vele.

2022. szept. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem. A vitaminoknal is csak a gyerekeknek készültek egy része gumicukor forma. Egy felnőtt ember érti, hogy kell a gyógyszer és képes megenni is. Ha nagy a tabletta, eltorod
2022. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A vitamin amit vettem felnőtteknek gyártott


És minden nap nekiállni trancsírozni időigényes, és veszélyes is, mert félek hogy egy része porkémt elillan, vagy ráragad arra mivel töröm.

2022. szept. 29. 09:05
 4/11 A kérdező kommentje:
A nyelési nehézségek meg nem életkorhoz kötöttek, sőt, idős korban gyakoribbak.
2022. szept. 29. 09:06
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Én sajnos nem tudok lenyelni semmit (nagymamám sem, szóval örökölt pszichés berögződés. Mindent összekell törnöm, még az antibiotikumot is. Én nagyon örülnék ha lennének gyógyszerek por/granulátum/gumicukor formában. Sokat segítene.
2022. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy betegség miatt az egyik oldalon tönkrement a nyelésért felelős ideg. A gumicukrot sem lenne könnyű lenyelni a fura állaga miatt. Én minden nagyobb tablettát összetörök, van egy nyeléskönnyitö gél, amit sosem próbáltam, de hátha neked beválik, gloup zselé a neve.
2022. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6 és nem félsz tőle mi lesz, ha nem a pontos egység kerül a szervezetbe? Nem tapad rá a por a mozsárra?
2022. szept. 29. 09:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7 Mivel más lehetőségem nincs, csak így tudom bevenni, teljesen mindegy félek-e vagy sem. Egyébként jobb a mozsárnál ha két sima evökanalat megfogsz, egymásra teszed őket, közé a gyógyszert és összenyomod, valami fizikai törvény miatt könnyen összetörik és lekvárral beveszed. Nem fog sok rátapadni a kanálra, sosem volt olyan, hogy emiatt nem hatott volna a gyógyszer.
2022. szept. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Igen, én is mindig 2 kanàllal töröm össze. A gloup zselét egyébként próbáltam de nekem úgy sem ment a tablettanyelés pedig nagyon szerettem volna :(
2022. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Csak akarat kérdése bekapod azt cső.
2022. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!