Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova forduljak?

Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Kb 4-5 éve megállapították, hogy gerinckopásom van ( munka közbe be állt a derekam nem bírtam mozogni sem, mentő és kórház lett a vége.. csináltak mr vizsgálatot kiderült, hogy kopás és derék tájékán nincs meg az a kocsonyás zselé..) Azóta törekszem, arra hogy ne csináljak hírtelen mozdulatot, vagy meggondolatlan mozgást végezzek el.. azóta hébe-hóba eljártam kezelésekre is : fizikoterapia,gyógytorna,úszás hála istennek nincs problémám ezzel jelenleg.(kivéve, ha nagyon kinyujtom magam stb...) Viszont mikor elkezdtem a reumára járni a kórházas eset után az akkori orvos aztmondta ha zsibbad a lábam vagy ehez hasonló tünetem van azonnal menjek orvoshoz....kb 1 éve volt jobb lábamba egy kemény 7 hónapos csonthártya gyulladás amit nagynehezen kihordtam féllábon... de váltottam munkát életvitelt helyre jött...(+sugár kezelés) Most meg kb 2 hete ha felrakom a lábam ülve, az ülésmagasságomba pl: egy másik székre, akkor jobb lábfejem pillanatok alatt elkezd zsibbadni első 1-2 napban nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget mert biztos hülyén ültem blabla ... aztán kezdett rendszeressé válni ez a probléma az ülésnél... majd jött a talp bizsergés minden helyzetben ... mentem is rögvest a házidokihoz akitöl kértem beutalót reumára ... hát reumán elküldtek. (mivel nincs beutalón, hogy sos, vagy soronkivül...) 2 hónapra rá kapnék időpontot... na még aznap elmentem a korházba sürgősségire ahol 4 óra várakozás után sem jutottam sorra ( közölték egyébként az elején, hogy 16 óra kb...) végül aznap otthagytam mert másnap mentem dolgozni... noss amint szabad lettem munkából mentem vissza a korházba sürgösségire ahol egy orvos megnyomkodta kb 5-6 helyen a lábam (gondolom trombózist vizsgálta, hogy van-e..) majd közölte, hogy menjek vissza reumára ott jelentkezzek... persze vissza mentem háziorvoshoz hogy akkor adjon be utalot, vagy valami legyen mert már 1.5 hete kb zsibbad és bizsereg a lábam.... aztán kaptam egy beutalót neurológiára, reuma helyett ahol megvizsgáltak ma (reflex, és valami rezgőpálcát rakott a lábamhoz, hogy érzem e, hogy rezeg...) éreztem is minden oké volt ... Neurológián most azt mondták menjek Ortopédira ... Noss kb 2 hete húzodik ez a dolog és kezd k*** idegesitő lenni, hogy nem jutok egyről a kettőre ... ha kérek Mr beutalót nem adnak mer nem jogosultak, vagy nem indokolt, se ultrahang se semmi.. nem értek hozzá nem vagyok orvos viszont azt tudom, hogy baj van a szervezetemel és valami nem okés... és nem kapok megfelelő ellátást/diagnózist és most már kezd nagyon felmenni a pumpa is bennem emiatt mert kezdek tanácstalan lenni, fölösleges köröket megyek és kitudja, hogy bármiféle visszafordíthatlan dolog nem e sül ki belölle..... 29 éves vagyok (Persze mindenhol nagyon kevés a vizsgálat és semmi komoly hozzá állást nem láttam eddig.. Ma Neurologián megkérdezte az adjunktus, hogy a háziorvos megvizsgált-e mondtam nem csak beutalot kaptam meg egy kis sztorit mellé...) nemtudom már hol a hiba mi a hiba és hogy hova fordulhatnék... Valakinek valami ötlet? Köszönöm..

2022. okt. 7. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
2022. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Márcusra van előjegyzés... de nem feltétlen a gerinc probléma vagy kitudja...nemtudom:))
2022. okt. 7. 18:10
 3/3 anonim ***** válasza:
A háziorvosodhoz fordulj. Kérdezd őt, hogy van-e valami kockázata, ha csak 2 hónap múlva néz meg a reumatológus, van-e lehetőség sürgős beutalóra, van-e lehetőség a helyi szakrendelőben hamarabb bejutni, mert aggaszt ez a helyzet téged.
2022. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!