Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nemsokára mandulaműtétem...

Nemsokára mandulaműtétem lesz,és hát kicsit félek tőle. A műtét után kinek mennyire fájt és milyen érzés volt? Mire készüljek?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 éves koromban volt, most vagyok 24. A kórházban édesanyám mindennap bent volt velem.

Hát, én kaptam gyógyteát műtét után, olyan szinten fájt a torkom, mintha torokfájásom lett volna, ki lehet bírni végül is. Csak nem volt szabad hajolni. Oda kellett hogy figyeljen minden lépésemre, úgyhogy többnyire inkább feküdtem, de azt is csak oldalamra feküdve szabadott.

Sok fagyit ehettem, viccen kívül, mert az hűtötte a sebet, de gondolom majd neked is adnak részletes tájékoztatást, mit szabad enni-inni műtét után, de ezeket nyilván édesanyámnak mondták el anno, nem nekem.

A műtét amúgy nem fájt, csak kellemetlen érzés volt, mert turkáltak a számban, de ha gyerekek kibírják, neked is menni fog.

Te hány évesen leszel túl rajta amúgy?

2022. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Olyan mint egy átlagnál rosszabb torokgyulladás, de gyorsabban elmúlik. Első napon elég kellemetlen főleg a nyelés, enni kedved se lesz, aztán lassan javul és 3-5 nap alatt begyógyul az egész.
2022. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen idős vagy. Felnőtt korban rosszabb.

A műtét után a 3 nap egész jó volt, ugye ott vénába adták a fájdalomcsillapítót. Ott kezdődtek a bajok mikor hazamentem. Reggelente, hogy kiszáradt a seb marhára fájt, nyelni se nagyon tudtam, így 1-1,5 hétig nem is nagyon ettem. Ami viszont jó volt az a kamilla tea.

2022. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nemsokára 18 leszek.
2022. okt. 8. 21:48
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy velem közölték is műtét után, hogy nagyon csúnya volt a mandulám. Így elég nagy lett a seb.

Alap esetben nem volna ilyen szar, mint nekem volt.

2022. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezo hogy vagy? Mesélnek a műtétről mennyi ideig voltál kórházban és utána mennyi ideig fájt? Nekem egy hónap múlva szedik ki.
2022. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!