Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha tojás fehérjéből készítek...

Ha tojás fehérjéből készítek rántottát, az is nagyon hízlal? Egy kanál olívaolajjal sütöm meg. Nem akarok fogyni, csak egészségesen táplálkozni, és tartani a súlyomat ami 74 kiló.

Figyelt kérdés
21/f
2010. szept. 27. 12:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az egészséges táplálkozáshoz hozzátartozik a kolozsvári szalonna is. Ez nem így működik, hogy csak az az egészséges, aminek se íze, se bűze és csak fehérjéből áll. Az egészséges táplálkozás azt jelenti, hogy megadsz a szervezetednek mindenből annyit, amennyire szüksége van- fehérjéból, szénhidrátból, zsírból, és így tovább.
2010. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
rendben, nem ezt kérdeztem....
2010. szept. 27. 12:41
 3/21 anonim ***** válasza:
Jó, akkor nem, nem hízlal. Megnyugodtál?
2010. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
jah, és az egészséges táplálkozáshoz kur*vára nincs köze a szallonának. mivel ki van mutatbva TUDOMÁNYOSAN, hogy az emberi szervezetnek húsra sincs igazázól szüksége. Csak savat csinál a vesében, és ez is tény. ahogy a tejet sem tudjuk lebontani. vagy ha igen, csak nagyon kevesen. a magyarok többsége képtelen rá!
2010. szept. 27. 12:43
 5/21 anonim ***** válasza:
Jó, hát akkor rágjál nyers biorépát és egyél mellé tojásfehérjét. Te dolgod.
2010. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha ennyire tájékozott vagy, dönts el, hogy neked személy szerint szükséged van-e tojásra. Ha igen, edd meg az egészet, ha nem, akkor neki se kezdj.

(Nálatok ingyér van a tojás, hogy szórnád ki a felét?)


Megjegyzem a tojás az egyik legjobb tápanyagforrás, ha normális mértékben (lásd koleszterin) fogyasztják.

2010. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

nem ingyen van, de 12 darabot 200-300 forintért megveszel, és most akciós volt, és vettem 10 dobozzal, ennyi. koleszterin az a sárgájában van, utána néztem

. egy tojás fehérjében 14 kcal van, míg a sárgájában 58 kcal, és a többi szarság. tojás fehérje az a protein, jót tesz az izmok növekedésében, a sárgájában van a koleszterin, nem egészséges. azért kérdeztem mert nem tudtam hogy egy kanál olíva olajon sütve esetleg jobban hízlal e mint nyersen, vagy főzve.

2010. szept. 27. 13:14
 8/21 anonim ***** válasza:
Nyilván, hogy jobban hízlal az, amit megeszel, mint amit nem eszel meg, legyen az akár egy légycomb. Ha teflonban sütöd, nem kell alá zsíradék. Amúgy meg röhejes, hogy férfiember létedre ilyeneken parázol, már bocs.
2010. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

miért röhelyes? szeretnék jól kinézni, és ezért edzem is. barnarízst eszem a szénhidrát miatt:) szóval eszem mindent. és ez a férfi létedre ilyen dolog...


Egy, én egy meleg fiú vagyok, akinek igen is számít a külső.


Kettő, egy férfi miért ne lehetne tiszta, karbantartott, egészséges, helyesen táplálkozó?:)

2010. szept. 27. 13:28
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg az izmokra hivatkozni is röhejes, miközben nem eszel húst és 1 evőkanál olajon meg 2 tojássárgáján vitatkozol.

Mellesleg:

[link]

Idézem: Mivel a fehérje kétszer akkora térfogatú, mint a sárgája, így mennyiségben (és nem arányaiban) közel ugyanannyi fehérje és ásványi anyag található bennük.


Marhára utánanézhettél.

Amúgy zsírban oldódó vitaminokról hallottál már? Csak úgy kérdezem.

És azt tudtad, hogy az olívaolajak közül nem mindegyik alkalmas sütésre?

2010. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!