Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Esti emelkedett vérnyomásra...

Esti emelkedett vérnyomásra Tensiomin?

Figyelt kérdés

Napközben 130 körüli a vérnyomásom, estére felmegy 140/150 közé.

Anyukám azt mondja h vegyek be egy Tensiomint (25mg), ő ezt szedi.

Persze megbeszélem majd az orvossal, de szerintetek addig is bevehetek az övéből egy-egy szemet?



2022. okt. 11. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Felejtsd el. Orvosi kivizsgálás és konzultálás nélkül fájdalomcsillapítónál komolyabb gyógyszert nem szedünk be.
2022. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
67%
A doki is azt fog felírni, de nem ártana elballagnod hozzá.
2022. okt. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Tensiomin egy elavult hatóanyagú gyógyszer. Egyetlen dologra jó, vérnyomáskiugrás kezelésére.

Neked normális vérnyomáscsökkentő kell, nem Tensiomin. Egyébként ha anyukád folyamatosan minden nap szedi az a háziorvosa részéről komoly szakmai hiba.

2022. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát lehet, de anyukámnak rendszeresen vannak kiugrásai, lehet h amiatt kell szednie neki.

Múltkor este bevettem, 1 óra múlva mértem és levitte 125-re nekem.

Tegnap beszéltem az orvossal, fel is írt valamit a felhőbe, de most nem tudom mit nem váltottam még ki.

2022. okt. 13. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:
#3: Mi az, hogy elavult hatóanyag??? Mégis mit adnál neki? Telmizartánt?? Lehet, hogy a kérdező még fiatal.
2022. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen például telmisartan amlodipin vagy perindopril amlodipin kombinációt de lehet hogy solo perindopril is elég, de biztosan nem egy eseti vérnyomáscsökkentőt.
2022. okt. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyes kutatások szerint a telmizartánnal óvatosan kell bánni hosszútávú expozícióval (fiatalok élethosszig tartó kezelése), így is túl sok ember van az onkológián...
2022. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyes kutatások szerint meg pont protektív a rákos megbetegedések ellen.
2022. okt. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Semelyik elgondolást nem sikerült eddig se cáfolni, se igazolni.
2022. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek nem elgondolások. Van egy study ad egy eredményt. Van egy másik study ad egy eredményt. Jelenleg ott tartunk hogy az ARBk tök jó gyógyszerek. Nem kell őket HCTvel kombinálni és nincs probléma.
2022. okt. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!