Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 30 felett milyen változásokra...

30 felett milyen változásokra lehet számítani testileg?

Figyelt kérdés

Regenerálódásban, állóképesség, terhelhetőség fejlesztésében, testtartás javításában? Futásnál gyorsaság fejlesztésében? Izomerő növelésében?

Azt már tapasztalom, hogy a nyakam egyre többször fáj. 😅



2022. okt. 12. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem, ha odafigyelsz az életmódodra, akkor azért a 30-as éveidben még nem kellene semmilyen különösebb romlást tapasztalnod.

Én 31 vagyok, de sokkal jobb most az állóképességem, mint a 20-as éveimben és egészségesebbnek is érzem magam. Akkor folyton fáradt voltam, nagyon sokat fájt a fejem, ezek mostanra elmúltak.

2022. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lassuk csak..30 korul meg nem volt igazan szamottevo negativ valtozas. Inkabb pozitiv, Voszont most mar a 40hez inkabb kozel, eszreveszem,hogyha leverem a plazurt akkor nehezebben gyogyul meg,vagy latszik a helye. Munkambol adodoan sokat kel irodaban ulnom es napkozbe almosito a hangulat 2-3 korul ebed utan. A tarisznya ugyanugy mukodik mint elotte, fajdalom nincs, max hideg reggeleken mikor a sotetbe tapogatva keresem a kapcsolt hetfo reggel.
2022. okt. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pontos életkorhoz kötve, hogy az ember a változást mikor és hogyan érzékeli. Én fizikailag jobb állapotban voltam 30 felett, mint 20 körül. Annyi biztos, hogy a fogazatra jobban kell ügyelni. A szervezetet érintő fertőzések száma fokozódik, még ha nem is járnak nagyobb problémával, de a vírusos fertőzések apróbb fájdalommal járó tünetek formájában kezdenek jelentkezni, főként az izületeknél ill. a gerinc csigolyák közti porckorongok összenyomódása következtében a csigolyák közül kilépő idegek érintettsége miatt (hátfájás, derékfájás, isiászos tünetek).
2022. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Aki nem tudja,hogy mit jelent. En nem tudtam, annak itt egy kis leiras:


Isiász áttekintés

Az isiász (más néven: ülőidegzsába) annak a lábon jelentkező tünetegyüttesnek a neve, amely a láb zsibbadásával, érzéketlenségével és gyengeségével jár.


Az isiász a hát alsó részéből indul és a fenéken át – az ülőidegen végigfutva – a lábak hátsó részén végig tüneteket okozhat.


Az elnevezést a tünetre, nem pedig a betegségre használhatjuk. A zsibbadással, érzéketlenséggel, gyengeséggel járó tünetegyüttes hátterében általában egy komolyabb betegség áll. Gyakori alsó háti problémák, amelyek okozhatnak ülőideg-zsábát:


gerincsérv

spondylosis (gerinckopás)

gerinccsatorna szűkület

más degeneratív gerincbetegségek

2022. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

35F vagyok, amit észrevettem, sokkal de sokkal aktívabb voltam még 10, de akár 5 évvel ezelőtt is. Példák:


- régen hajnali 3-5-ig buliztunk, ittunk, ma már legkésőbb éjjel egykor ágyban vagyok, mert kurvára elfáradok


- haverokkal 8-10 sört megittunk fejenként, ma már 3-5 is elég, és ugyanaz a hatás


- sokkal többet bírtam edzéseken, motiváltabb voltam, most már inkább csak azért járok, hogy mozogjak (kondi), amúgy krvára elfáradok


- sokkal aktívabb voltam a szexben, sokkal tovább bírtam mozogni, most már eléggé kifáraszt egy-egy keményebb menet, megy, de izzadok mint egy állat, és olyan mintha lefutottam volna egy maratont


- jobban kimennek a fejemből a dolgok, mint 15-20 éve, régen kb. minden számot megjegyeztem, bankkártyaszám, bankszámlaszám, telefonszámok, ma már egyiket sem tudom fejből


- türelmetlenebb vagyok, utálok várakozni (régen sem szerettem, de most sokkal intoleránsabb vagyok már a tötymörgő, világukat nem tudó emberekkel)

2022. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt magam is tudom, hogy öregszik a test, tükörbe nézve se vagyok elégedett (arc), 7,5 óra alvás után csak az energiaital rak össze, a nyakam minden nap fáj, a fejem is egyre rendszeresebben fáj, lassan 2 korsó sörtől másnapos vagyok.


A sportra akartam kihegyezni a kérdést.

2022. okt. 12. 09:37
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Te vagy az aki középkorúnak gondolja magát?
2022. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32 lettem nemrég. szerintem is nagyon emberfüggő, egy sportos alkat lehet sokkal kevesebb negatívat tapasztal, vagy épp még ezek közül semmit, én lusta vagyok és mozgásszegény életet élek. rosszabbul bírom a másnapot, és előző este is valamivel kevesebb alkohol a határom. rendszeresebben és gyakrabban előtörnek testszerte fájdalmaim, hátam, derekam nyakam, mikor épp minek van kedve megfájdulni. spontán elkezdenek fájdogálni a gyökérkezelt fogaim, és vándorló pár napos jövő-menő sajdogálás állkapocsszerte. nekem már a szemem is megérzi hogy kéne neki az üveg, de ez családi. kevesebb az ételigényem, 8-10 éve duplaolyan adagokat bezabáltam mint most bírok. illetve elkezdtem kopaszodni, klasszikus két oldali mikiegeresedés (pedig a családban nem is jellemző, lehet az amalgám fogtömések) növesztettem egy kicsit nagyobb szakállat és hát ott is megjelent pár ősz szál. szóval én egy gyengébb egyed lehetek nem számíthatok valószínűleg valami túl hosszú életre, de azért megélem amíg bírom, hátha tartogat még valami jót
2022. okt. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!