Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nekem 12 óra 30 percre kell...

Nekem 12 óra 30 percre kell mennem vastagbéltükrözésre, CitraFleet port kaptam,(két tasakból áll) akkor ezt mennyivel előtte és hogy kell meginni, mert már hallottam több variációt?

Figyelt kérdés

2022. okt. 19. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem írta le az orvos, akitől a beutalót kaptad?
2022. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt is le van írva pontosan, de több magánklinika oldalán is megtalálható az infó:

[link]


"Teendők, tudnivalók, előkészületek vastagbéltükrözés vizsgálat délelőtti időpont esetén

Ha a béltisztítás Picoprep vagy Citrafleet előkészítővel történik, és a vastagbéltükrözés vizsgálat délelőtt 8 és 12 óra között történik:A vastagbéltükrözés vizsgálatot megelőző napon szilárd táplálékot nem szabad fogyasztani. A folyadékbevitel nincs korlátozva.Délben meg kell inni az egyik zacskó port egy pohár vízben feloldva (és megvárva, amíg kihűl) és utána 2 óra alatt 2 liter folyadékot kell fogyasztani. Este 7-kor a másik zacskó port hasonlóan kell elfogyasztani, és 9-ig meg kell inni 2 liter folyadékot. A cél az, hogy a végén már csak tiszta folyadék távozzon a belekből. Vastagbéltükrözés vizsgálat esetén fogyasztható folyadékok: víz, ásványvíz (buborékos vagy buborék mentes), tea, üdítő (buborékos vagy buborék mentes), üres leves, nem piros színű, gyümölcshús nélküli gyümölcslé (almalé, fehér szőlőlé). A vizsgálat előtt 4 órával már folyadékot sem szabad fogyasztani! "

2022. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de akkor az nem érdekes, hogy 12 óra 30, vagy az a félóra nem számít?
2022. okt. 19. 13:49
 4/10 anonim ***** válasza:
3: hát ezen én is elgondolkodtam, hogy te pont a "határon" vagy ezzel az időponttal. Én inkább a szigorúbb feltételt venném figyelembe, tehát amit beidéztem. Biztos-ami-biztos....
2022. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Engem nem hagyott nyugodni a dolog, úgyhogy elszáguldottam a gasztrora, találtam egy orvost - nem az én dokimat - ő elmondta, hogy csüt. reggel könnyű reggeli, utána már csak folyadék, és este 6-kor kell bevennem az elsőt, majd reggel 6-kor a másodikat, elég jól néz ki akkor ez az éjszaka...
2022. okt. 19. 17:13
 6/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Kérlek írd le a tapasztalataidat és, hogy hogyan zajlott a vizsgálat. Jövő hét kedden reggel 10 órára én is megyek altatàsos gyomor és vastagbél tükrözésre. Nekem is CitraFleet port kell beszednem.

2022. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék a #6 kéréséhez. Nekem még csak kilátásba helyezték a vastagbéltükrözést, de nagyon tartok tőle....

A gyomortükrözés - helyi lidokainos érzéstelenítéssel - egy rémálom volt. :(((((


Vajon a vastagbélnél lehet kérni a bódítást, vagy kórháztól függ?

2022. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os, kérdésedre válaszolva, mivel Te 10-re mész, szerintem előző nap meg kell innod mindkét tasak port, - egyébként a hozzáadott tájékoztatón rajta van, ha délelőtt vagy délután mész, hogy kell alkalmazni- nekem előtte este kellett meginnom az első tasakkal, majd 2 óra alatt meginni 2 l vizet, vagy szűrt almalét, ilyesmi! Úgyhogy kb. este 10-ig meg is lett az eredménye. Ezen a napon még reggel lehetett enni könnyű reggelit. A vizsgálat napján reggel 6-kor a másik adagot kellett feloldani, és szintén 2 óra alatt 2 l folyadékot meginni. Az előző nap reggeli után már semmi szilárd táplálékot nem lehetett fogyasztani. Vizsgálat napján még de. dolgozott az anyag, de úgy kb. 11-re eléggé kitisztultam. 12 óra 30-ra mentem,kisérővel! Alulról le kellett venni mindent, adnak egy hátul nyitott kórházi nadrágszerűséget. Felfeküdni az asztalra, bódítás - én szerintem egy lovaknak való adagot kaptam, mert hazajöttem,és 3 órán keresztül aludtam, nagyon kiütött. Maga a vizsgálat nem volt egy leányálom, de ki lehetett bírni. Pár évvel ezelőtt már volt nekem egy ilyen, de úgy emlékszem az kellemesebb volt, nem tudom, lehet orvostól is függ. Most kezdek magamhoz térni! 7-esnek, szerintem mindenhol lehet kérni, olyan nincs, hogy ne adjanak, ragaszkodj hozzá, a tapasztalataim alapján ezt mondom!
2022. okt. 22. 10:48
 9/10 anonim válasza:

Akkor ezek szerint Téged nem altattak, hanem csak bódítottak ha jól értem.

Mi volt az eredmény ha nem titok?

2022. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem altattak, ez bódítás volt, de olyan, hogy utána 3 óra hosszáig aludtam, nem is értettem, úgy kiütött! Azt nem tudom, hogy lényeges ki mekkora adagot kap ebből, szerintem ez nekem nagyon sok volt! Nem titok az eredmény, a sigma bélben vannak kiboltosulások, - állítólag egy idő után sok embernek van, amúgy negatív lett!
2022. okt. 24. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!