Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vasat tartalmazó étrend-kieg...

A vasat tartalmazó étrend-kiegészítők okozhatnak nehezebb székletürítést a megszokotthoz képest?

Figyelt kérdés

Eddig soha nem volt ilyen gondom, de mostanában szedtem vasat is tartalmazó készítményeket.


Okozhatták ezek?


Tapasztalatok és magyarázat elkél.



2022. okt. 21. 01:53
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Igen okozhattàk. Vas sokszor nehéz székelést/székrekedést okoz.

Hogy miért azt sajnos nem tudom de minden betegtàjékoztatón ott van.

2022. okt. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És mivel lehet valahogy ellensúlyozni?
2022. okt. 21. 01:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is tudni kell hogy vas csak napi 5mg szivódik fel naponta, szóval azon túl felesleges bármivel is próbálkozni.

Aztán ajánlatos reggelente éhgyomorra egy pohár narancslével bevenni és utàna félóráig még nem enni semmit.

2022. okt. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben, kipróbálom.

Van vmi magyarázat is hozzá?

2022. okt. 21. 02:04
 5/9 A kérdező kommentje:

+ biztos, hogy nem adagoltam túl, mert a Béres csepp extrában van és napi 3x20 cseppet kellene szedni, én viszont heti kb 2, max 3 alkalommal vettem be 9 cseppet (aszkorbinsavval).


De pont most terveztem emelni az adagot... 🤔

2022. okt. 21. 02:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően igen, de akár hasmenést is egyéni érzékenységtől függően. Az a mennyiség, amit te bevettél az nulla, biztosan nem ettől van. Ahhoz olyan vaskészítmény kellene, amit vérszegénységre adnak, 100mg, vagy akár ennek többszörösével, te összesen nem vettél be 10mg-ot.
2022. okt. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon úgy néz ki, hogy attól van. De majd még tesztelem.
2022. okt. 21. 03:00
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az lehet más összetevőjétől is. Anno hasonló problémákat, végbélviszketést nekem okozott vas tabletta, de az nagyobb mennyiség is. Csak úgy derül ki, ha abbahagyod kb. 1 hétre.
2022. okt. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, hát volt olyan hét, hogy nem szedtem, szerintem akkor nem volt ilyen tünet.
2022. okt. 21. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!