Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy általános...

Hogy zajlik egy általános szemészeti vizygálat?

Figyelt kérdés

Mivel elmultam 40 éves, a háziorvosom szerint ideje hogy egy szemészeti vizsgálatra elmenjek, mert még soha nem voltam szemészeten.


Mire számítsak majd?

Fog ez fájni? Meddig tart?



2022. okt. 23. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos szemészeti vizsgálat kemény tíz perc, nézz ide, nézz oda, olvasd le ezt-azt. Ennyi szokott lenni.
2022. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fáj. Sokszor becsepegtetnek a szembe, hogy a pupilla kitáguljon. Ha csepegtetnek, akkor egy 10-15 percre kiküldenek a váróterembe, hogy hasson a szemcsepp, és majd behívnak újra. Egyszerűen talán két ilyen "gépbe" kell belenézned, de nem fáj, se semmi, csak nyitva kell tartanod a szemed, és ennyi. Egyáltalán nem fáj semmi sem, a vizsgálatok abból állnak, hogy nyitva kell tartanod a szemed és ennyi. Ha be kell, hogy csepegtessenek a szemedbe, akkor talán 20 perc lesz összesen.
2022. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem csepegtetnek a szemembe semmit. Évente járok. Táblát kell leolvasni. Belenézni egy gépbe. Semmi fájdalom, semmi extra.
2022. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Metionin ***** válasza:
100%
Általában réslámpa meg a tábla olvasása van. A réslámpába csak bele kell nézni. Pupillatágítást meg szemnyomásmérést meg hasonlókat csak speciálisabb esetben csinálnak, bár azok sem fájnak.
2022. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Belenéznek géppel a szemedbe, talán ez a legkellemetlenebb, mert bele is világítanak.

Le kell takarni felváltva a szemeidet és táblát olvasni messziről. Megkérdezi van-e panaszod. Esetleg szemnyomást mér.

2022. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

3.

A kérdés persze csak az, hogy ennek mi értelme? Magadtól nem vennéd észre, ha nem látsz rendesen?

2022. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem veszi észre, mert lassan romlik a szem. Optikusom mesélte, hogy sok olyan esete volt, hogy csodálkoztak a páciensek, így is lehet látni. Egy néni meg elsírta magát, amikor megkapta a szemüvegét és belenézett a tükörbe. Ő meg vigasztalta, hogy meg lehet szokni, nem olyan nagy probléma ez és hasonlók. Amikor kicsit megnyugodott bukott ki belőle, hogy azért sírt, mert meglátta mennyire megöregedett. Ki tudja mióta nem látott annyit sem, hogy a saját tükörképét lássa. Vagy pl. tegnap a metrón láttam egy nőt, a mobilját nyomogatta úgy, hogy az orra majdnem érintette a kijelzőt és hunyorgott hogy lássa.
2022. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6.

Az üzemorvosom kéri, mert monitor előtt dolgozom.

Illetve 2 évente cserélem a szemüvegem és akkor ezt egyszerre teszem.

2022. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8.

Na, a monitor miatti habverés pont minősített esete a hülyeségnek. Van olyan kérdés a lentiek közül, amire igen a válasz:

ha megvizsgálja, nem fog romlani?

ha megvizsgálja, megelőzi a romlást?

ha megvizsgálja és romlott, ad gyógyszert és attól jobb lesz?

ha megvizsgálja és romlott, akkor többet nem kell monitor elé ülnöd?

Valójában monitort bámulni manapság már minimálisan vagy semmivel sem károsabb, mint 8 órán át 30 centiről A4-es lapokat olvasgatni és még mindig sokkal egészségesebb, mint mondjuk varrni vagy órásként dolgozni. Továbbá ez a fajta szemhasználat csak kifáradásos jellegű panaszokat okoz (beleértve persze azt is, hogy a delikvens egy ideig kicsit homályosabban láthat), a mínusz sokdioptriás szemek oka azonban minden esetben genetika. Persze ez a monitorra kenés jó arra, hogy a munkavállalók pénzt húzzanak le a munkáltatóról és a monitorra hivatkozva fizettessék a -5 dioptriás szemükre a következő szemüveget (vagy annak egy részét).

2022. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9

Nem húzok le semmilyen pénzt a munkáltatómról. Minden esetben én fizetem magánban a szemvizsgálatomat és a szemüvegemet is. Mint mondtam szemüveges vagyok és amikor cserélem a szemüvegem akkor kérek egy papírt is ami megy az ütemorvosnak mert ugye kéri.

És igen megvizsgálja és ha kell ír erősebbet. És igen ha bajom van ír gyógyszert. Családon belül szürke és zöldhályog, magas szemnyomás sok minden van. Ezért sem bánom ha évenként ellenőrzik a szemem.

De neked kár bármit is mondani mert össze vissza beszélesz.

2022. okt. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!