Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Derékkal ki foglalkozik?

Derékkal ki foglalkozik?

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor fáj a derekam, szeretnék szakemberhez fordulni, csak nem tudom ki foglalkozik ezzel.

2022. nov. 4. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Első körben menj háziorvoshoz, ő fog beutalni.

Ha nő vagy, simán lehet nőgyógyászati gond is, sajnos nem sokan mondják, de a derékba is ki tudnak sugározni a kismedencei gondok.

Más esetben valószínűleg első körben egy hasi uh-ra fog küldeni, hogy kiderítsék látnak-e esetleg vesekövet. Plusz vérvétel, talán vizeletvizsgálat is.

Úgyhogy háziorvos, mindenképp.

2022. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Akik derekasan dolgoznak. :)


Viccet félretéve:

Ha az orvosi kört megjártad, elv lehet masszázs, jóga, csontkovács dolog. De kellene tudni a probléma okát.

2022. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Házi orvos szakorvosi vízsgálatra írányit.Aztán majd itt eldől hogyan tovább.Az biztos hogy csontkovácshoz nem fog küldeni .Ha jól tudom ilyen gyógyitási módot az orvostudomány nem ismer el .
2022. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valami masszázsra vagy ilyesmire gondoltam, magánúton. Szerintem nem komoly gond, például múltkor jött elő, mikor egy nagy súlyú szatyrot kellett vinnem, akkor mintha becsípődött volna, pár napig éreztem, és fájt. Vagy mostanában sokat dolgozok a kertben lehajolva, és utána nehezen tudok kiegyenesedni, ilyesmi. Tehát nem arról van szó, hogy fáj éjjel nappal.
2022. nov. 4. 13:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Gyógymasszőr esetleg tudna segíteni?
2022. nov. 4. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Ortopéd orvos.
2022. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyógymasszőrhöz is kell valami támpont, hogy mi a konkrét probléma. Egy vese probléma is okozhat derékfájdalmat, esetleg ízületi gyulladás, nem lehet tudni, kell szakorvosi vizsgálat előtte. Reumatológia, ortopédia foglalkozik leginkább gerinc problémákkal.
2022. nov. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ott fogok érdeklődni. Semmi bajom nincs, járok évente teljeskörű kivizsgálásra. Mint írtam nem állandóan fáj, csak bizonyos mozgás után, és ez szerintem már a korral járó dolog lehet, mert idén lettem 40 éves, és mostanában kezdte. Tehát simán lehet hogy elküldenek gyógytornára vagy ilyesmi megoldja.
2022. nov. 4. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!