Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha az orvos...

Mit lehet tenni, ha az orvos bunkó módon kezel, és nem is foglalkozik normálisan az adott problémával?

Figyelt kérdés
Lehet kérni váltást? Mármint értem, hogy jogom van hozzá, de onnantól nem a kollégáját fogja védeni akihez megyek, meg ilyesmi?
2022. márc. 19. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Az állami egészségügy ilyen, ezt el kell fogadni. Ha normális orvost akarsz, magánba kell menni. Értem én, hogy ez tök gáz, de ez van.
2022. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs pénzem rá. Bonyolultabb probléa, sokszor kellene visszaennem, azt nem bírja el a pénztárcám sajnos.
2022. márc. 19. 10:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Felkeresheted a betegjogi képviselőt, mert a betegnek joga van a szakszerű ellátáshoz.

Egyébként meg akármilyen bunkó is, érdemes egyenesen, barátságosan elbeszélgetni és kibékülni vele. Az a tapasztalatom, hogy a passzivitás csak fokozza a bunkóságot, de a bátor fellépésed még neki is jót tehet.

2022. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha továbbra is ezt tapasztalom, szerinted korrekt, de erélyes módon lépjek fel? Nem váltok ki dacot belőle?
2022. márc. 19. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosokkal a legtöbben nem mernek szembe szegülni, mivel "az életünk függ tőlük". De a bunkóság nem tesz jót magának a bunkó ember lelkének sem. Én, amikor határozottan megmondtam az ilyen embereknek, mindig jó sült ki belőle, még jobban is lettünk, mint korábban. Nem kell agresszívnek lenni, csak őszintén elmondani, hogy kiszolgáltatott helyzetedet még az ő flegmasága is tetézi.
2022. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mármint értem, hogy nyilván ez nem biztos, hogy pont esetemben is pozitív lesz, de jó olvasni ilyen korrekt módon lerendezett szituációt, asszem én is nekidurálom magam. :)
2022. márc. 19. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!