Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Merev, elfeküdt nyak?

Merev, elfeküdt nyak?

Figyelt kérdés
Jó estét, tegnap elfeküdtem a nyakam, ma napközben borzasztóan fájt, nem tudtam rendesen dolgozni. Voltarennel kenettem be, és vettem be Voltaren tablettát, de sajnos alig segített. Milyen gyakorlatolat lehetne csinálnom, hogy enyhüljön a merevség? Aki masszírozna a közelben, két hét múlva tudna fogadni. Köszönöm a segítséget!
2022. nov. 7. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt keresgélj, van nyak, váll stb... nyújtó gyakorlatok. Nekem ez mindig segít.

2022. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Más masszőr nincs a közelben? Rákerestél Google-ben, Google térképen? Olyan családtag, ismerős, aki meg tudna masszírozni? Vannak a YouTube-on videók, hogyan kell szakszerűen masszírozni.

Magadnak olyan nyújtó, lazító gyakorlatot tudsz csinálni, hogy egyik kezeddel megfogod oldalt a fejed ellentétes oldalát, és a vállad felé húzod, hajlítod a nyakad (abba au irányba, amelyik kezeddel fogod). Kb. 20 másodpercig, aztán másik irány. Majd hasonlóan, de el is fordítod a fejed abba az irányba, amibe hajlítod, és a fejed hátsó részét fogod tenyérrel. Ez is mindkét irányba. Végül tarkóra teszed mindkét kezed, és hátrafelé, a tenyereid felé nyomod a fejed 20 másodpercig.

Remélem, érthetően írtam le.

De legjobb lenne, ha valaki meg tudná nyomkodni, akár egy amatőr masszőr is jobb a semminél.

2022. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó estét!

Tudom, hogy fáj, de nyújtani kell. 2-es gyakorlatai alapján, vagy érzésre. Most feszül a nyakad, görcsölnek már az izmok, rohadtul fáj, de vagy vársz egy hetet, hogy nagyon lassan elmúljon, vagy lenyújtod fájdalmasan és jobb lesz...

2022. nov. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nyújtás mellett (ami nagyon fontos), megpróbálhatod magadnak megmasszírozni. Vegyél egy kemény labdát (mint egy teniszlabda, vagy ha a kutyának van labdája stb) és feküdj le a földre. Olyan helyre ahol van szőnyeg, mert parkettán vagy csempén csúszik a labda.


Helyezd a labdát a nyakad alá és feküdj rá. Ne helyezd csontra még véletlen sem. Ha esetleg jobban görbül a nyakad, mint a labda nagysága akkor a nyakad mögött fond össze a kezed és abba tedd a labdát.


Ha már ránehezedtél a labdára akkor ne mozogj, nem ringatózz, körözz csak lazulj bele. Majd 30-60 másodperc után tedd át új helyre. Lehet, hogy lesznek olyan pontok, ahova egy kicsit el kell fordítsd a fejed, ez teljesen rendben van. Érdemes a lapocka körül is átmasszírozni az izmokat úgyanígy. Tedd be a válladhoz, és szépen lassan lazulj rá. Majd következő pont. Majd következő stb


Sok sikert!

2022. nov. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyenkor pár napig nem jó a tornáztatás, volt hogy rontott rajta, reuma krémmel, izomlazítóval bedörzsölni és pár nap alatt elmúlik.
2022. nov. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
izomlazító és van zselés párna a DM-ben, ami melegíthető, van akinek az is használ.
2022. nov. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos nem tudom kivárni, muszáj dolgoznom :(
2022. nov. 8. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy érdemes 1-2 napig fájdalomcsillapítót szedni, ezek a gyulladást is csökkentik, hosszú távon is segít, ha beveszel 1-2 tablettát.
2022. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!