Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Derék fájás, csigolya elcsúszá...

Derék fájás, csigolya elcsúszás rosszabbodhat így? Mi segíthet rajta? Meddig fogom bírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elég régóta van csigolya elcsúszásom, de senki nem foglalkozott vele. Elmentem orvoshoz, mert beteg lettem, mondtam, hogy ismét rettentően fáj a derekam. Azt mondta csak azért mert megfáztam..

De..azóta kezdett el így fájni mióta munkát váltottam. Egyfolytában állnom kell és 20-30 kilót emelnem. Napról napra jobban fáj. Szerintetek "megszokja" vagy csak tönkre teszem még jobban?

Házi orvosom nagyívbe ...rá.. Mit tegyek, hogy újra nyugodtan hajoljak anélkül, hogy fájna? :(



2022. nov. 8. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

20-30kg súlyokkal nem hajolgatunk. Itt legalább az ábrákat nézegesd meg:

[link]

2022. nov. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos van olyan amit másképp nem érek el, ezért hajolnom kell és derékből emelnem. Próbálok figyelni ilyen dolgokra, de mikor már az állás is fáj elég nehéz koncentrálni.
2022. nov. 8. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A csigolyaelcsúszást csak műtétileg lehet kezelni, ilyen melóval pedig csak ártasz magadnak.
2022. nov. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Esetleg van ötletetek, milyen orvoshoz tudnék fordulni? Mint írtam a házi orvosom nem foglalkozik velem..
2022. nov. 8. 16:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marad a magán ellátás, mert ehhez friss MR és gerinc vagy idegsebész kell.
2022. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szabadon válthatsz háziorvost. Szerintem a legtöbbet gyógytornász segíthetne, hogy megerősödjenek a megfelelő izmok, mert ez a csigolyaelcsúszás gondolom, hogy nem annyira tuti diagnózis. Tanulj meg vigyázni magadra.
2022. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!