Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire szabalyos jogilag...

Mennyire szabalyos jogilag hogy eeszt -n belul belest egy idegen orvos a betegélet utamba annak ellenerére hogy letiltottam?

Figyelt kérdés
Pchiphiatrian irattam ki altatott mert a munkahelyem miatt kicsit felborult az alvasom meg volt egy stresszesebb idoszakom , illetve irtak fel rivotrilt is de hala istennek nem szoktam ra semmire. Aztan elmentem gasztroenterologiara kis emesztési bajjal es egyből rafogtak hogy ez idegei alapon hisz jartam dili dokinal latjak a felhobe meg a kiír gyogyszereket is meg se vizsgaltak holott szerintem semmi koze hozza gluten erzekenyegre gyanakszom de most mehetek el maganutra egy vagyonert hogy megvizsgaljanak. Hozza teszem a beteg eletutam levan tiltva nem akarok titkolni semmit egyszeuen szeretnek élni az orvos beteg kozti titokartasi jogommal de megis belelátnak a rendszerbe. Más is jart igy? Mit lehetne tenni ez ellen mert szerintem ez jogszerűtlen.

2022. nov. 8. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos az egészségügyi ellátás rohamos színvonal vesztésével találtad szembe magad...

Ezt sajnos a politikai rendszer okozza, amig nem lesz másféle politikai vezetés addig ez csak rosszabb lesz.

Egyre kevesebb hozzáértő orvos lesz csaka "selejtje" fog lassan az állami rendszerben maradni


Köszönd O1G nek:)

2022. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Eeszt és felhő nélkül is látták volna, ezer éve benne van a kartonodban, hiszen az orvosoknak meg ahhoz van joga h legalább a felírt gyógyszereket lássa + a betegségeidet mivel ez alapján is tud diagnózist adni. Ha te eltitkolsz egy gyógyszert ő meg felír esetleg olyan ami üti akkor baj lesz ill. Nem vallod be h allergiás vagy stb...


Altatót meg nem tudom minek dilidokival irattál tök felesleges nála de a háziorvos ugye ezt megoldotta volna meg " csak munkahely miatt" itt azért sántít

2022. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt én sem látom, hogy a gasztroenterológus miért nem vizsgál meg, ha ott vagy. Persze, lehet idegi alapon is emésztési panasza az embernek, de először ki szokták zárni a szervi okokat, mondjuk éppen vizsgálattal. A háziorvosod mit szól ehhez?
2022. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül feltörni az önrendelkezést ahhoz hogy tudjam valaki járt pszichiáternél. Elég a gyógyszereket lekérdezni ami nem tiltható. Rivotrilt meg nem a kicsit szorongok témára szokták felírni.
2022. nov. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!