Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes elmenni reumatológiára?

Érdemes elmenni reumatológiára?

Figyelt kérdés

3 éve fáj a derekam mintha valaki belekapaszkodva és húzna le. Van mikor alig tudok mozogni, olyan mintha belenne szűkülve a mozgástere a derekamnak.


Voltam röntgenen, elvileg semmi baja. Voltam 2 éve magánba ott ajánlottak gyógytornát ,de " elvileg semmi bajom" de a munka miatt nem tudok elmenni, most megint szeretnék reumatológira elmenni de februárra adtak időpontot... Az nagyon messze van és hatalmas a fájdalmam.


Én ezt nem hiszem el h semmi bajom de mégis fáj. Ugyanez van a hízás/ fogyásomra alig eszek de nem fogyok hiába mozgok inkabb hízok állítag vérkép minden rendben az orvosok szerint...

Csontkovácsnál is voltam nem volt épp a legjobb, környéken nincs más. Nem pesti vagyok.

Mit tegyek?



2022. nov. 14. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:

A csontkovácsot felejtsd el.


Ha gyógytornát ajánlanak, old meg valahogy, hogy el tudj menni. Ne hivatkozz a munkára, mert lehet, hogy rövid időn beül dolgozni sem tudsz majd.


Igen, sajnos a reumatológiára hosszú a sor. Esetleg áldozz pénzt egy magánorvosra, legalább alaposabban megvizsgál.

Egyébként a röntgen lehet, hogy kevés volt, de sajnos ez nem úgy megy, hogy odamegy az ember, és megmondja, milyen vizsgálatokat végezzenek el.

2022. nov. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Voltam fizetős reumatológian akkor se làttak semmit állítólag. Csak ha semmi bajom szerintük akkor mégis mitől fáj ...

Az a baj h munkahelyet se tudok valtani meg elkérni magam, mert volt már erről szó és annyi volt a valasz h akkor lehet írni a felmondó papírt mert innen nem lehet eljárogatni...

2022. nov. 14. 09:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem. Kérdezed hogy érdemes-e elmenni, közben meg leírod hogy miért nem mész.

Most akkor mi a kérdés?

Ha valóban hatalmas a fájdalmad, akkor kérj a háziorvostól egy sürgős beutalót a reumatológiára. Ez azt jelenti, hogy nem kell időpont, odamész és még aznap megvizsgálnak, csak ki kell várni a sorodat.

2022. nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A gyógytornákra szerettem volna írni h nem tudok elmenni. X lakhelyről 80 km megyek a munkahelyre, a kórház a lakhelyemtől is 20 km-re van.


Ugye már voltam reumatológián és azt mondták nincs konkrét betegsêg elvileg, röngtenen se láttak semmit h pl gerincsérvem lenne.

2022. nov. 14. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét kívánok, magam épp 7 éve keres az okot, sehol semmi mégis fáj. Elfogyasztottam 9 reumatológust, a többi szakembert nem sorolom.
2022. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jézusom :O Kezdem azt hinni magamból kiindulva, hogy ezek az orvosok se orvosok csak bent ülnek.

Nem akarom elhinni, hogy minden vizsgálatra elmész sehol semmi de mégis fájdalmad van.


Én is tornáztatom itthon a derekam meg forgatom, de meghalok annyira fáj mikor forgatom :/ borzasztó

2022. nov. 14. 11:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudnék mesélni. Amit tehetnél, csináltass magánban egy MR-t és keress egy idegsebészt aki kiértékeli. Én ezt tettem. Reumatológusok semmit nem csinálnak, de sajnos van amikor nem is tudnak. Kopás, meszesedés stb.
2022. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
Ez nagyon autoimmun diszfunkcióra hajaz. Életmód- és étrendváltás lesz szükséges. Ebben sajnos a dokik nincsenek képben. A British Medical Journal is felrója a rendszernek, hogy 17 év szükséges ahhoz, hogy egy új ismeret bekerüljön a protokollba. Miután pedig a fent említett (ma már népbetegségnek számító) bajság esetében 2005 táján történt komolyabb áttörés, még vagy 10 évig várhatsz, amíg az akadémikus orvoslás berkeiben is hozzá tudnak szólni a dologhoz. Vannak persze néhányan, akik haladnak a korral, de nem róható fel a többieknek sem a lemaradás, annyira le vannak terhelve.
2022. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elektroterápián voltál már? Általában minden városban van fizikoterápia. A RTG csak az előrehaladott gerinc elváltozásokat mutat ki. Lehet jót tenne egy UH és Interferencia kezelés.
2022. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!