Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az orrba víz kerül az...

Ha az orrba víz kerül az veszélyes lehet?

Figyelt kérdés

A 7 eves kishugom zuhanyoztattam, elmentem 2 percre tiszta kendőért meg ruháèrt, mire visszaértem a zuhanyrózsával becélozta az orrlyukát (jó erős a sugara) és ezzel játszott, hogy szinte függőlegesen fújta bele a vizet.

Most emiatt aggódom, mert a neten találtam olyanokat h "szaraz fulladás"...

Ha letüdőzte volna, akkor csak köhögött volna, nem ?



2022. nov. 19. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz.


Lényegében csak szr érzés, kb, mint amikor úszás közben bemegy az orrodba a víz.

Ne olvasgass hülyeségeket, a gúgli szerint a fejfájás is agyrák.

2022. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, köhögött volna. De nagyon sokat kell letüdőzni egy fulladáshoz, orron keresztül, zuhannyal ilyet nem lehet.

Utólag semmilyen baja nem lehet. Valamennyi klór lehet a vízben, ami a nyálkahártyát szárítja, és mondjuk pesti, agyonklórozott víz esetén utána egy csípős érzés lesz neki pár órán keresztül, de ez a legnagyobb veszély.

Valamelyik buddhista irányzat hívei napi szinten mossák imádkozás előtt az orrlyukaikat. Akik nagyon profik, azok egyik orrlyukon beöntik a vizet, a másikon ki.

2022. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, jó klóros víz, meg sem tudom inni csak forralva. Nem mondta hogy rossz erzes lett volna, de most olyan mint aki az orrából beszél.

De akkor inkabb a netet hanyagolom, kosziii

2022. nov. 19. 11:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen formán nem veszélyes.

Én is reggelente rendszeresen sós vízzel átmosom az orrjárataimat. A patikában kapható is ezt segítő eszköz. A fiam is kb 5 éves kora óta maga mossa ilyen módon.

Azonban ha a víz nem sós enyhén, nagyon kellemetlen tud lenni. A túl sós és a sótalan víz nagyon eltér az orr belsejének ternészetes közegétől, és így fájdalmat okoz többnyire.

2022. nov. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!