Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ennek az oka? Nem...

Mi lehet ennek az oka? Nem rólam van szó.

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, fiú. Körülbelül 13-14 éves korától 16 éves koráig nem változott semmit. Amikor ugye a legtöbb fiú(köztük én is)elkezdtünk változni. Magasság növekedés, mutálás, arcszőrzet stb. Neki semmi nem volt még.

Aztán körülbelül (nem emlékszem pontosan már) 17 évesen hirtelen elkezdett változni, de úgy nagyon. Nőtt vagy 20-26 centit, nagyon mély lett a hangja.

Szerintetek kaphatott valami orvosi beavatkozást? Mondjuk hormonos kezelést? Vagy genetika?


2022. nov. 19. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, simán ő csak akkor kezdett el érni.
2022. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De miért nem változott semmit kb 3-4 évig? Olyan mintha nem fejlődött volna semmit. Aztán meg nagyon nagyon gyorsan nagyon sokat.
2022. nov. 19. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen szélsőséges esetek, hiszen a csecsemőmirigynek előbb vissza kell fejlődni.
2022. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Genetika. Meg lehet visszamaradottság is. Ismerősi körben van/volt ilyen.

A gyereket vissza kellett fogni, mert nagyon nem volt még iskolaérett. Mindent később csinált. Testileg és szellemi szinten is kb. két évvel le volt maradva mindkét esetben a gyerek a társaihoz képest. De talán két és fél évvel is. Csak már nem lehetett újabb évet visszafogni a gyereket óvodában, pedig simán "kellett volna."

Nyilván ekkor a kamaszkori testi változások is később indulnak be.

2022. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3# Hogy érted? Mi az a csecsemőmirigy?
2022. nov. 19. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egy szerv aminek el kell sorvadnia különben beteg leszel. Olvass utána.
2022. nov. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam is így volt, igaz én lány vagyok. 14 éves koromig semmi (annyi, hogy 14 évesen megjött), azon a tavasszal meg nőttem 15 cmt-t (a végleges magasságomra).


Unokabátyám is egy nyáron nőtt 20 centit, előtte-utána alig.

2022. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen ez a normális én is így nőtem. De ő úgy hogy volt 13 évesen x centi és x kiló és ugyan úgy volt 16-17 éves koráig. Max pár centi/kiló ingadozás lehetett. Aztán egy szempillantás alatt nagyon megváltozott.
2022. nov. 20. 10:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!