Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az "öregszag" milyen betegsége...

Az "öregszag" milyen betegségekre utalhat egy 40 évesnél?

Figyelt kérdés
Férjemen nemrég jelent meg ez a szag, még csak 40 éves. Elég érzékeny az orrom, azt is kiszagolom, ha valaki csak légúti beteg, mielőtt ő bármit érezne. Ez ugyanaz a szag, amit a 80 éves nagymamám lakása is elkezdett árasztani. Nem ápolatlan egyikőjük se. Olvastam, hogy öregeknél a megváltozott hormonháztartás okozza, fiataloknál esetleg valami betegség jele lehet. Milyen irányba érdemes indulnia, ha kivizsgáltatja magát?
2022. nov. 22. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

MILYEN az az oregszag? Komolyan kérdezem, sokszor hallok erröl, de soha nem tapasztaltam ilyet.

Viszont ha a férjed alap-illata megváltozott, feltétlen menjen orvoshoz, mert ennek könnyen igen komoly okai lehetnek, sok betegség jár megváltozozz testszaggal. Ha netán vizeletszag is van benne - akármennyire kicsit is - az vesebajra utaló jel.

Elsö körben a háziorvos - egy teljes vérkép más sokat mond -, ha nem nagyon juttok vele semmire, akkor belgyógyászhoz menjetek minden áron.

2022. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Parkinson kór esetleg, pont múltkor olvastam erről egy cikket.
2022. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs panasza, akkor egy általános kivizsgálás, labor, hormonok.
2022. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig azt olvastam, hogy idősebb korban már nehezebben méregtelenítődik a szervezet, és ezt (is) lehet érezni a bőrükön. (A méreg a bőrön keresztül is kiválasztódik). Vagy ott választódik ki, ha pl. a vesék nem jól működnek. Szerintem is egy nagylabor, az segít az elindulásban
2022. nov. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 40 éves még nem öreg.Igen kivizsgálásra van szüsége, ha már ennyire zavarónak tünik.Nem tudom én sem éreztem sohasem az idõseken,hogy valami szaguk lenne.
2022. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#4, nem a férjre értettem, hogy öreg, hanem az esetlegesen felgyűlt méreganyag kontra öregszag kapcsolatára.
2022. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak a tapasztalatomat tudom leírni, nálunk is volt ilyen a férjemmel, pedig akkor mégy 40 alatt volt valamennyivel.

Akkor épp a "húst hússal" korszakát élte. Amikor ejszakás voltam, ezt a tipikus öregszagot éreztem hazaérve a hálóban.

Később más okból módosított az étkezésén, és ez a dolog azóta nem jelentkezett. Szóval lehet, hogy az étkezéssel és az anyagcserével függ össze.

2022. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!