Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha gyomorsavat...

Mit tegyek ha gyomorsavat csuklok fel?

Figyelt kérdés
2022. nov. 23. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Menj el gasztroenterológushoz, és mondd el neki.
2022. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2022. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mostmár azért is ki fogom írni párszor.ugyanis ez az első kérdésem.
2022. nov. 23. 13:05
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Gasztroenterológus vagy fül orr gégész, amelyikhez hamarabb kapsz időpontot.


Gasztro-t nem igazán ajánlom mert endoszkópiával szokták végezni a dolgot ami egy picit kellemetlen, ledugnak egy csöben rögzített kamerát a torkodon persze érzéstelenítve (de hallottam olyat is aki nem kapott, én kaptam szerencsére), elkezdesz büfögni egy picit, meg nemtom olyan kellemetlen. Vicces, hogy a gasztro azt mondta semmi baj.


Elmentem fül orr gégszhez hogy miért köhögök, barna a nyelvem, egy sima tükörrel lenézett ameddig kellett és felírt gyomorsav elleni gyógyszert, és diagnosztizált gastroesophagitissel gyomorsav túlsűrűség miatt.


Szedem a gyógyszert, elmúlt minden ahhoz köthető gondom.


Esetleg vehetsz addig Rennie-t bár méregdrága. A közepes kiszerelés csak ~2700 körül van. Egy moderált esetben egy nap minimum 6 db-ot bevesz a beteg, ami kb. elég 5 napra vagy 1 hétre.


Helyette kerestem alternatívumokat, és a szódabikarbóna elég jó megoldás, de nem hosszú távon csak rövid távon - úgy mint a rennie. Kb. ugyanaz a hatóanyag.


Ha jól emlékszem a Rennie ben megnézium-kálcium karbonát van, a szódabikarbónában meg nátrium hidrogén karbonát.


Szódabikarbóna esetében ha jól emlékszem akkor a savadból vizet+szén-dioxidod (amit kibüfögsz pl kóla ivásnál)+sót(konyhasó) csinál. Ez elég természetes és hatékony megoldás.


Picit kevesebb mint másfél nem púpozott teáskanálnyi szódabikarbóna 1 pohár meleg-langyos vízben megiszod a 3/4-ét szép lassan majd a maradékkal gargalizálsz hogy a gégédet is semlegesítse.


És mennyibe is kerül egy szódabikarbóna zacskó? 80-150 ft és kb addig elég mint a 2500 forintos menta ízű Rennie?


De ez csak rövid távú megoldás.


Gyógyszer kell neked, proton pumpa gátló, amit rendszeresen kell szedned. Ilyenek pl a pantoprazole, omeprazole, esomeprazole, stb...

2022. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Picit kevesebb mint másfél nem púpozott teáskanálnyi szódabikarbóna 1 pohár meleg-langyos vízben megiszod a 3/4-ét szép lassan majd a maradékkal gargalizálsz hogy a gégédet is semlegesítse."


Persze felkeverve.

2022. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem jó megoldás a szódabikarbóna mert csak arra ösztönzi a szervezeted hogy mégtöbb savat termeljen. szerintem neked is reflux lesz, nekem kamerával nézték. doki ír ki gyomorbevonót meg protonpumpa gátlót, én egy dobozzal szedtem, de sztem folyamatosan kell csak nekem azóta nem olyan durva
2022. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6


Ember, a Rennie ugyanaz. Magnézium-kálcium karbonát. Egyedül annyi hogy a szódabikarbóna Nátrium-hidrogén-karbonát.


Ezt mivel támasztod alá, hogy arra ösztönzi a gyomrodat, hogy több savat termeljen? Nem eszed, hanem iszod.


Többen csinálják, én is, és javít ideiglenesen a refluxomon.


Azt ne mondd, hogy te lettél én és most a nevemben beszélsz hogy nem működik, istenem...

2022. nov. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!