Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 órával étkezés után mekkora...

2 órával étkezés után mekkora vércukorszint a normális?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Voltam vérvételen, természetesen nem ettem előtte. A vércukorszintem így is magas volt, 7.1. Most megkaptam, hogy fogyjak le pár kilót, mozogjak, és 1 hónap múlva térjünk vissza rá. Rendeltem egy vércukorszint mérőt, amit rögtön ki is próbáltam, 2 órával reggeli után (A reggeli 2 szelet teljes kiőrlésű toast kenyér volt, pici tömlős sajt, pulykamellsonka, ségsali, és egy fél banán).

5.3 volt így a vércukrom. De nem tudom ez normális-e. Vagy lényegtelen, csak az éhgyomorra mért a lényeges?



2022. dec. 2. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális, ez azt jelenti, jó volt a reggelid. De sok minden befolyásolja, a tegnapi étkezés, a mozgás is. Lehet, hogy csak peched volt a vérvételkor, és amúgynagy gáz nincs, elég lesz egy lazább diéta meg figyelni a dúlyodra. Cukorbetegeknek 7.8 a kétórás határérték, ha jól tudom (nekem tetrhességi volt, az szigorúbb, 7 alatt kell legyen az 1 órás). Viszont az sem jó, ha étkezés után nagyon magasra megy, károsítja az ereket és éhes leszel, mikor leesik utána. Ezt a gyors szénhidrátok kerülésével tudod megelőzni.
2022. dec. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Reggel ha nem eszel elég korán, magától is felmegy a vércukorszint, mert az éjszakai koplalásra beindul a máj glükózkibocsátása. 7.1 kb semmi. A reggelivel bevitt szénhidrátra meg a hasnyálmirigy durran be, az inzulin hamar leviszi a cukrot. 5.3 tök jó. Azért mozogni és fogyni nem árt ha azt tanácsolták.
2022. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A mozgás nagyon jól megy, sokkal aktívabb vagyok, de azért egy huszastól jó lenne megválni.

2022. dec. 2. 14:41
 4/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
A vércukormérő csak monitorozásra való, nem diagnosztizálható vele semmi. Ez az érték most így teljesen jó és az is igaz, hogy a túlsúly is okozhatja, ha magasabb a reggeli éhomi mért érték. Amúgy meg ilyen esetben meg kell ismételni a vérvételt, egy laborérték nem releváns. Úgy vélem #2-nek igaza van, mert az sem egységes, hogy reggel mennyinek kellene lennie, a 7,1 nem sok egyelőre. Evés után kb. 2 óra múlva is normális amit mértél, egyáltalán nem csak az ehomi számít. Van akinek egyébként reggel lassabban indul be az inzulin és emiatt is lehet magas a vércukorszint.
2022. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt hangsúlyoznám, hogy az az egyszeri 7.1-es éhgyomri érték erősen indokolja a további vizsgálódást. Nagyon jól teszed, hog nekiálltál méricskélni étkezés után.
2022. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, a doki is mondta, hogy kell még egy vérvétel, de nem akarta elhinni, hogy nem ettem előtte. Egy másik orvosnak is megmutattam, az ő kérdése is az volt, hogy biztosan nem ettem előtte?

Na mindegy, ezért is állpodtunk meg úgy, hogy 1 hónap mozgás, kis fogyás, és újra vérvétel. Amikor kérdeztem a dokit, hogy 15-20 kg fogyással vissza tudom-e fordítani ezt a folyamatot (nyilván, nagyon nem szeretnék cukorbeteg lenni), akkor azt mondta, hogy még kevesebbel is. Szóval nem vagyok mamut, de azért én is tudom, hogy van bőven plusz rajtam.


Kicsit későn ebédeltem, de most egy órával ebéd után mértem, és így 5.8 volt. Átlagos fogyókúrás kajám volt, friss vegyes saláta, pici majonézes fokhagymás öntettel, és 14 dkg natúr csirke. Új nekem ez a méricskélés, de azért is nézegetem, hogy tapasztaljam mi mennyire viszi fel a cukrot.

2022. dec. 2. 15:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Esetleg azt kiszámolhatod, hogy mennyi szénhidrát volt abban, amit ettél. Az sem ajánlott, hogy nagyon keveset vigyél be. A vegyes salátában elég kevés lehetett. Alapból a napi 160 grammot belőheted, mint célt, aztán lehet, hogy ennél több vagy kevesebb kell. De elsőre lehet, hogy elég lesz megfigyelni is.


Ha nagyon keveset viszel be, akkor a szervezeted elkezd fehérjéből meg zsírból szénhidrátot előállítani, hogy fedezze a szükségletét. Egészséges embernek ettől nem lesz baja, de akinek sántikál a cukoranyagcseréje, annál túlpöröghet a folyamat és ketoacidózis alakulhat ki, ami egy életveszélyes állapot.

2022. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7 Igazából 2016 óta folyamatosan vezetem az étkezéseimet a kalóriabázisban, abban az évben fogytam 23-24 kilót ezt tartottam is 2019-ig, de mivel nagyon hízékony vagyok, és szeretek enni, sajnos a 23-ból 15 vissza is jött az elmúlt 3 évben. Ráadásul idén a mozgást teljesen elhanyagoltam, szóval most újra sz@rból kell várat építenem...


Viszont az valóban jellemző rám, hogy ha épp nagyon odafigyelős kajáláson vagyok, akkor a szénhidrátom kevés, és van, hogy ezt az állapotot hónapokig fenntartom. A mai például 87 gramm kb.

2022. dec. 2. 21:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nálad ez szokásos, akkor valószínűleg nrm lesz bajod tőle (már kibukott volna). Ha amúgy is számolsz, akkor a mérések mellé írd oda a ch mennyiséget is. Ha később cukorterhelést akarnak csinálni, említsd ezt is, befolyásolja az eredményt. Aztán ha IR-t vagy cukorbetegséget diagnosztizálnak, keress olyan gondozó orvost, aki hajlandó ilyen szénhidrátbevitelre állítani be (tudtommal lehet, csak nem szokás).
2022. dec. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a segítséget! :)


Most is mértem egyet éhgyomorra, sajnos 7.2 volt. Szóval valami csak van a háttérben.


Este 8-kor még ittam egy fehérjeitalt, előtte pedig tornáztam 45 percet (aerob jellegűt). Viszont 6 órát sem aludtam, nem tudom ezek mennyire lehetnek befolyásoló tényezőt.

2022. dec. 3. 05:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!