Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire normális az éhgyomorr...

Mennyire normális az éhgyomorra mért 6,6-ös vércukorszint, de étkezés utáni 7,4-es?

Figyelt kérdés
Azzal kezdődött, hogy ez előbbi vérvételi vizsgálaton a vércukorszintem 6,5 volt, de a vizeletben nem volt cukor. Egy hét múlva vissza kellett mennem cukorterhelésre, ekkor 6,6 volt, két óra múlva 7,4. Ha jól tudom, étkezés után 7,8-ig normális. Egy nutellás zsömle, egy sós kifli és fél liter szörp volt akkor az "ebédem", de nem tudom, hogy ez mennyire számít. Valószínűleg sokat, egy kiadós vasárnapi ebédhez képest. A háziorvos nem tudott ezzel az egésszel mit kezdeni, azt mondta, nem tudja, miért van. Csak azért szeretnék tanácsot kérni, hátha van/volt ilyene valakinek, és tudna nekem segíteni :) Kicsit félek miatta, hogy cukros legyek, mert a családban nem fordult elő még magas vércukorszint sem...

2012. dec. 20. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jó.
2012. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó eredmény, főleg a terheléses. Mennyi idős vagy, és mennyi a súlyod?

Egyébként én vettem anno ijedtembe vércukormérőt, így aránylag rendszeresen tudom mérni a cukromat. Mellesleg egy ilyen mérés nem mérés, és én semmilyen rendszerre sem tudtam rájönni. Ha este ( éjjel) sok cukrot ettem, akkor reggelre 5,3 volt a cukrom. Ha meg épp keveset, akkor 6 felett volt.

2012. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor jó, megnyugodtam. Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)

Egyébként 17 vagyok, lány és kb. 56-57 kg.

2012. dec. 21. 18:30
 4/4 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Éhgyomri 6,6os vércukorszint? Néhány (5-6 max) év múlva cukorbeteg leszel ha nem változtatsz az étkezési szokásaidon. Jelenleg inzulinrezisztenciád lehet.
2013. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!