Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Léteznek még staight edge...

Léteznek még staight edge emberek?

Figyelt kérdés

Minek a hatására döntöttetek úgy, hogy azok lesztek és az elején mennyire volt nehéz megállni egy buliban, hogy ne igyatok, vagy ne cigizzetek (ha azelőtt csináltátok)?

Én nem vagyok az, a hc nem az én műfajom, de szeretnék tiszta életet élni, viszont csak "drogos" zenéket hallgatok és szeretném magam felkészíteni rá, ha legközelebb elmennék egy ilyen buliba. Mit csináljak pl, ha valaki megkínál valamivel?



2022. dec. 4. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is csak drogos zenét hallgatok. Viszont se cigi,se drog, se alkohol. Nem kell az ahhoz. Nekem viszont könnyű dolgom van. Mert a cigit meg a drogot ki se próbáltam. Alkoholt már ittam, de teljesen absztinens vagyok. Azt hiszem, én így tudok ellenállni.

Ha már próbáltad, kóstoltad, biztos nehezebb ellenállni.

Tűzz ki valami célt, és tartsd magad ahhoz. Eleinte apró célokat. Pl nem fogyasztasz drogot vagy alkoholt.

2022. dec. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vadidegen emberek nem fogják ingyen rádsózni a drága kábítószereiket. Inkább azért fognak leszólítani emberek, hogy van-e valamid eladó.


Kínálgatni maximun haverok fognak, de ha ők egy kicsit is értelmesek, akkor elég nekik annyi, hogy "kösz, nem". Akinek ez nem jó válasz, azzal nem is érdemes haverkodni (nem tudom amúgy, mennyire vagy fiatal és mennyire van még benned megfelelési kényszer, de azért leírom: nem kell és nem is lehet mindenkinek megfelelni).


Az alkohol az már nehezebb téma, nekem néha a diplomás eü. dolgozó haverjaimnak is nehéz volt elmagyarázni, hogy most letettem egy időre. Azért tettem le egyébként, mert súlyos veszteségek értek az alkohol miatt és megundorodtam tőle, de ezt ott és akkor nem akartam elmondani nekik. De egyébként nem volt nehéz megállnom, jól éreztem magam nélküle is, nem lettem másnapos és pénzem is több maradt.

2022. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A haverjaimra/barátnőimre gondoltam, mert már felvezettem nekik ezt a dolgot és a közelebbi barátaim megértették, a legtöbben viszont nem akarták elhinni, vagy azt mondták, hogy hülye vagyok és most éljem ki magam, mert különben később leszek alkoholista és/vagy drogfüggő, vagy csak megkérdezték, hogy akkor mi értelme van az életnek. :D 33 éves vagyok egyébként, már jócskán túl vagyok azon a fajta "kiélésen", amire ők gondolnak, viszont bulizni azért még szeretnék. Köszönöm az értelmes válaszokat :)
2022. dec. 4. 16:58
 4/4 anonim válasza:

Több indoka is volt igazából. A legfőbb indok az volt, hogy a környezetemben több embert is vesztettem el részben vagy véglegesen az alkohol/dohány/drog hatására. Ezért sosem próbáltam ki egyiket sem, és nem is akarom soha. A másik indok egy CM Punk nevezetű pankrátor, aki szintén ezt az életmódot folytatja és hirdeti. A múltbeli dolgok miatt egy ilyen ember számomra egy hős volt, és olyan akartam lenni mint ő.


Szóval van egy személyes és egy kevésbé személyes oka is. De örülök, hogy vannak itt még Straight Edge emberek.

2023. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!