Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kitörni a stressz...

Hogyan lehet kitörni a stressz okozta rosszullét ördögi köréből? (többi lent)

Figyelt kérdés

Volt pár hónap stresszes időszakom, emiatt elég sokat fájt a bordaívem alatt, illetve többször volt enyhe hasmenésem. Kb 1,5 hónapja kezdett visszatérni a nyugodtabb élet. Azóta az emésztésem is kezd visszaállni, megjött újra az étvágyam, de már egy szellentésre is képes vagyok ráparázni, hogy mi van, ha megint menni fog a hasam. Ez a szabadidőmre nyomja rá főként a bélyeget, kicsit nehezebben mozdulok ki.

Úgy érzem, hogy túlzottan figyelem a rosszullét jeleit, így tényleg a legkisebb rezdüléseket is túlgondolom. A lehető legrosszabbat teszem magammal ezzel szerintem, hiszen így ugyanúgy stresszelek, ami meg az emésztési problémákat generálja. Próbálok a problémamentes esetekre emlékezni ilyenkor, de néha még így is túlaggódom a dolgokat.

Nagyon szeretek utazgatni, kirándulni, így megköszönök minden tippet, ami segít túltenni magam a helyzeten.



2022. dec. 5. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, doki mondta hogy a stressz miatt van hasmenésed? Történt valami változás az életedben?
2022. dec. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Igen doki mondta. Hónapokig két munkakört láttam el, mert a munkahelyen lefeleződött a létszám és nyáron nehezen találtak új embereket. Azóta javult a helyzet, hogy már több kollégának lejárt a próbaideje. Ezen kívül június végén szereztem meg a diplomám, így nyár elején a hiányzó kollégák mellett ez is egy stresszfaktor volt.
2022. dec. 6. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Stresszelni azon hogy mikor fogsz megint stresszelni(hasmenésed lenni) azt jelenti hogy nem múlt el teljesen a stressz,csak gyengébb lett.

De még mindig jelen van.


Hosszú séták,nem kimeritő edzések,masszázs,házi munka.(nekem ami a legjobban csökkenti a stresszet az a fa hasigálás)

Szedhetsz valamilyen minőségi B komplexet is.

De valójában ez főleg fejben dől el.

Félsz hogy valami bekövetkezik?Valami rossz?

Mi az,amiért stresszelsz?Tedd fel a kérdést.Mi az amiért félsz hogy megtörténik?

És attól függően hogy mi az,próbálj rá találni megoldást ha bekövetkezne.Ha pedig nem tudsz,akkor barátkozz meg vele.


Ha tudsz érte tenni,akkor felesleges stresszelni,mivel teszel érte valamit.


Ha pedig nem tudsz ellene tenni semmit,akkor szintén felesleges stresszelni érte mert úgy is bekövetkezik.


Te megteszed ami tőled telhető és ez nagy dolog és jelent valamit!

Gondolj erre is időnként.

2023. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Segíthet esetleg a meditáció vagy nyugtató zenék is, vagy magnézium.


Én is ilyen vagyok, rengeteget stresszelek, de én most is. Minden bajom van a stressztől és én is ha történik vagy érzek valamit akkor ráparázok mi lehet az, pánikrohamjaim is vannak ilyenek miatt is.


Az is segíthet, nekem szokott, hogyha érzed, hogy aggódsz pl. a hasmenés miatt, megkérdezed magadtól eleinte akár hangosan is "oké és akkor mi van ha el kell mennem WC-re? Legalább kijön, belehalni nem fogok, nem haldoklom, csak stresszelek" és csinalod a dolgod tovább. Ha elhiteted valahogy az agyaddal, hogy amúgy ezt csak ő csinálja és már neked is eleged van belőle és veled ne szórakozzon, akkor el fog múlni és tudod irányítani.

2023. jan. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3-as lehet, igazad van. Igazából nem rajongok a munkámért, bár jelenleg egyáltalán nem stresszes, de egyszerűen kezdem kicsit befásulva érezni magam itt. Gondolkozom a váltáson, de közben meg azon aggódom, hogy néz ki az önéletrajzomban, hogy csak 1 évet dolgoztam. (ez az első teljes állásom)


4-es pontosan ez a célom, hogy fejben rendbe tegyem a dolgom. Próbálok arra gondolni, hogy kijön és jobb lesz, meg van wc, akár nyilvános is, ha a helyzet úgy kívánja az úton. Az út alatt olvasni szoktam, ez elég jól meg szokott nyugtatni, azóta sokkal kevesebb problémám van munkába menet.

2023. jan. 2. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:

(4es vagyok) Ez is jó, hogy út közben is nyugtatod magad, ha eltereled a figyelmed akkor az is segít, hogy egyszerűen megpróbálod terelni.

Ha egy helyen nem szeretsz dolgozni és inkább benne maradsz csak azért, mert "hogy néz ki az önéletrajzban" többet árthatsz magadnak, mintha olyan helyre sikerülne bekerülnöd, ahova szivesen mész be dolgozni.

2023. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt az állásdolgot azért még rendbe kell tenni a fejemben. :)
2023. jan. 2. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!