Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szedsz valamilyen állandó...

Szedsz valamilyen állandó vényköteles gyógyszert? Hogy viseled a lehetséges mellékhatásokat?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit és mire szeded? Hány éves vagy?

2022. dec. 11. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Néhányat. 74/F.

Diabétesz, magas pulzus, stb.

Nálam nincs mellékhatás.

2022. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Szedek, többet is. A lehetséges mellékhatások nem érdekelnek.

Ha van valami konkrét, valóban jelentkező mellékhatás, akkor azzal foglalkozom a komolyságától függően.

2022. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Brintellix

Depresszió,szorongás,derealizáció

22/L

2022. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Dermatomyositisre szedek Imurant évek óta, de nem tapasztalok egyértelmű mellékhatást. A szteroid keményebb volt, de arra már nincs szükség.
2022. dec. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
38%
Csak fogamzásgátlót. Semmi negatív mellékhatást nem tapasztaltam tőle szerencsére. 32xx
2022. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Diabéteszre szedek (78/F). A diabetológus által korábban felírt adagolást kénytelen voltam megváltoztatni a folyamatos székrekedés, mint mellékhatás miatt. Amióta feleannyit vagy annál is kevesebbet szedek belőle, azóta ilyen mellékhatás nincs. Ez a konkrét gyógyszer azonban nem hozta meg a cukoranyagcserére várt hatást, ezért most lassan próbálom abbahagyni. Egy másik, szintén diabétesz gyógyszer viszont a vércukorszintet valóban csökkenti, de elővigyázatosságból abból is feleannyit szedek, mint a javasolt dózis. Az eredmények kiválóak.

Koleszterin szint csökkentőknél korábban tapasztaltam egy idő után lábszár görcsöket, ami más készítmény esetén is pár év után ismét jelentkezett. Most pár éve egy "szomszédasszony" által javasoltból veszek be hetente 2 szemet, mellékhatást nem tapasztalok évek óta és a laborérték is megfelelő.

Miluritnál még nem tapasztaltam mellékhatást.

A pulzusszám csökkentő kiváltottam ugyan, de még nem néztem utána az orvosi szakirodalomban a mellékhatások részleteinek és nem is szedem. Úgy vettem észre, hogy érdemes az embernek magának utána nézni a nemzetközi orvosi szakirodalomban a mellékhatásoknak, mert a magyar szakorvosok maguk sem ismerik ezeket részletesen. De persze az adagolás beállítását sem ismerik.

2022. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6


Diabéteszre mit szedsz?

2022. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szteroidos gyulladáscsökkentőt KÉNE (arthritis), de egyelőre még nem olyan súlyosak a panaszok, hogy rendszeresen szedjem.


Majd eljön az az idő is, biztosan, de addig nem szedek szteroidot. :(

2022. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
23 éve nem szedek semmit. Akkor durrant be az agyam, és borítottam kukába a gyógyszeres fiók teljes tartalmát, amikor az eredetileg felírt Methotextrát nevű szar mellékhatásaira szedett további hétféle tabletta után a nyolcadikat is felírták. Azóta még egy nyamvadt Kalmopyrint se vettem a számba.
2022. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Szerencsére semmit. Igaz próbálok vigyázni magamra.
2022. dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!