Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehetne ezzel kezdeni?...

Mit lehetne ezzel kezdeni? Férjem nem akar orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Évek óta refluxa van, eszi a savlekötőket, de egyre rosszabb. Panaszkodik, hogy fel jön neki a sav, ég a gyomra. Alvás közben feljon neki és fulladozik tőle, köhög, horkol. Nem akar orvoshoz menni. Ha felhozom, akkor azt mondja hogy úgyse csinál semmit az orvos, meg úgyse tudják mi baja. Vagy pedig egyszerűen elkezd másról beszélni...

Már egy ideje inkább nem reagálok arra ha azt mondja rosszul van. De komolyan ez normális? Ma olvastam róla hogy hosszú távon nyelőcsőrákot okozat. Hagyjam rá? Rám nem hallgat...

Gondolom attól fél hogy megmondja neki az orvos hogy ne cigizzen, ne igyon alkoholt, ne egyen zsíros kajákat. De ezekről ő nem mondana le.

44 éves.... Gondolom borítékolható a nem túl hosszú élet.


2022. dec. 22. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól sejted.... Neki kéne életmódváltáson gondolkodnia... Pusztán a gyógyszerek NEM csodaszerek. Ha mellette féktelenül eszik mindent (ami ilyen betegség esetén tiltott), akkor ne csodálkozzon, hogy panaszai vannak, és "nem használ" a gyógyszer.
2022. dec. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjemnél pontosan ugyanez állt fent, hiába mondtam neki. De hát sajnos...

Ezért inkább bánatomban egy szeretőt kerestem magamnak. Most sokkal boldogabb vgyok.

2022. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Pedig ösztönözni kellene mert valóban súlyos szövődményekkel járnak.


Ugyebár erre a kórképre az jellemző alapvetően, hogy a folyamat kezdeti szakaszán a nyelőcső nyálkahártyáján felszínes erosiók alakulnak ki, majd mélyebb fekélyek alakulnak ki és laphám-proliferáció indul meg amely nagyon sok súlyos, akár halálos kimenetelű betegséget okozhat.

2022. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki helyett nem lehet egészségesen élni, se diétázni, cigit letenni, stb.

" Aki nem változtat a rossz szokásain, annak még nem fáj eléggé." Dr.Bubó mondta a mesében.

De érdekes, hogy 2 gyors infarktus után egyből le tudtam tenni a cigit, meg egyből tudtam diétázni, fogyni, mozogni.

A helyedben én nem idegeskednék emiatt. Majd ha szarul lesz és/vagy elviszi a mentő, akkor elgondolkodik. Ha még lesz rá lehetősége, mert olyan eset is sok van, hogy egyből kampo basso. Mindenesetre a nyugdíjas évei miatt nem kell aggódnia, ha ezt az életmódot folytatja.

2022. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk mindig is azt mondja, ő úgysem fog sokáig élni... Két kicsi gyerekünk van, és beszélek a jövőről, erre ő: hát nem hiszem hogy megérem hogy felnőnek...
2022. dec. 22. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rendes, majd te felneveled a gyerekeiteket, ő a maga részéről semmiben nem akar változtatni.

Szerintem is hagyd. Felnőtt ember, úgyse tudod ráerőszakolni. akkor egye-igya-dohányozza magát halálra. Utána már legalább nem fog melletted fulladozni éjszakánként, legalább aludni fogsz tudni tőle.

2022. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Acidwell, Nolpaza 20 mg pantoprazol tablettál lehet kapni vény nélkül, próbálja ki azt. Ha segít, akkor majd rájön, hogy milyen jó is, mikor nem ég a gyomra. Vagy Quamatel, de az csak 10 mg. Idővel nem fog használni és, ha jól akar lenni muszáj lesz dokihoz menjen.
2022. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyértelműen az jött be, ha lefekvés előtt 3-4 órával már nem eszem, vagy ha mégis, az nem húsféle, legfeljebb kevés cékla, krumpli, keksz. Inni lehet (nem alkoholost).
2022. dec. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Én eleve hozzá se mennék egy alkoholizáló dagi cigishez. Utána meg jön a csodálkozás 5 év múlva, hogy tán csak nem valami baja van.
2022. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!