Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ráfüggtem az orrsprayra de...

Ráfüggtem az orrsprayra de nem bírom ki azt a pár napot amíg el nem múlik a függőség. Esetleg valami ötlet hogyan tudnám a legkisebb szenvedéssel átvészelni az elhagyását?

Figyelt kérdés
Éppen egy masszív 3 hetes megfázásból jövök ki de az orrdugulás még mindig jellemző és gyanítom, hogy ez már a hosszú használat eredménye. Ma megpróbáltam nem befújni,de egyszerűen nem ment én ezt nem bírom ki. Esetleg tengervizes , szteroidos spray vagy nózi segíthetne? Az egyik orrlyukba fújós módszert se akarom mert az még rosszabb, ha csak az egyik van bedugulva

2022. dec. 23. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2022. dec. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tengervizes egy próbát megér.
2022. dec. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbáld csökkenteni a fújások napi számát (pl csak este fújj bele).

Kevesebbet fújj bele (ne nyomd le teljesen a pumpát).

Végül (ha semmi nem segít) menj el házi orvoshoz, mert elvileg tud valami sépci orrsprayt írni ami le hoz róla.

2022. dec. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt is érdemes átolvasni


[link]

2022. dec. 23. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Menj el fül orr gégészhez. Kivizsgálnak, ír fel olyan orrsprayt, amihez nem szoksz hozzá. Én ezt csináltam. A két havi adag csak addig használt, amíg tartott. Utána vettem Coldastop orrcseppet ( ezt itt ajánlották). Ebből is elhasználtam kettőt. Utána már a nózi is használt. Szép lassan elhagytam. Azóta ha kicsit bedugul is, nem használok semmit egy idő után elmúlik. Segít, ha más pozícióban fekszek olyankor.
2022. dec. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amit felír orvos az is ugyanúgy kidugítja, mint az érösszehúzó?
2022. dec. 23. 08:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ha a rendes orrsrayt higitanam tengervizes oldattal az hasznalhatna?
2022. dec. 23. 08:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit felír az orvos, az ugyanúgy kidugítja. De amikor abbahagytam ugyanúgy bedugult. A tengervizes nekem nem használt. Nekem évek óta tartott ez, volt, hogy éjjel arra ébredtem, hogy megfulladok. Ha neked csak nemrég kezdődött, akkor lehet, hogy az orvos által felírt is használ véglegesen. Az egyik orrlyujam is teljesen beszükült, a ct kimutatta, hogy a sejtek vannak megduzzadva. A Coldastop használt, és most már alakul.
2022. dec. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szaglásomat is elvesztettem. A dohányzás és a reflux is súlyosbíthatja a problémád.
2022. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nemrég tart . Reggel fújtam orrsprayt ennek mar vagy 9 oraja es ha erzem hogy dugulna be fujok izotonias tengervizet és végül abbamarad a dugulás
2022. dec. 23. 17:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!