Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Viszkető, helyenként hólyagokk...

Viszkető, helyenként hólyagokkal borított combhajlatnál mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve vannak jelen a combhajlatomnál viszkető kiütések.

A combhajlatomnál a bőr is pirosas színű lett, és fürdés után “száraz” érzetet ad ha megtapintom. Azt vettem észre, hogy a golyóimra is (ha lehet így írni) “átterjedt” ez a valami a combhajlatból és azt is észrevettem, hogy gyakran ezek a hólyagok/pattanások is a szőr töveknél jönnek elő e golyóimnál. Viszont a combomon nem feltétlen csak a szőrtőnél alakul ki, de itt is előfordul, hogy a hólyagok/kiütések közepén van egy szőrszál.

Azt is észrevettem, hogy néha csak úgy magától “beizzad” a combhajlatomnál, és ha ezeket a kiütéseket kinyomom, akkor nem jön ki belőlük semmi, csak átlátszó színű “váladék”. Hallottam olyan tippet, hogy ki kell húzni csipesszel a kiütések közepéről a szőrszálat és attól jobb lesz, de nem vezetett eredményre.

Megjegyzem, hogy ott lent sem vagyok igénytelen, a szőrzetet szoktam karbantartani, de nem borotvával, mert azt nem merem használni ott lent nehogy még rosszabb legyen. Én szőrtüsző gyulladásra is gyanakszom, de nem tudom pontosan. Illetve, megjegyezném, hogy nyáron leborotváltam a lábaim és ott lent is mindent, de ezt követően pokolian érzékeny lett a bőröm, ahol leborotváltam és nem tudtam semmi ruhát felvenni mert fájt. Ezt követően nem is csináltam többet ilyet. (Ez körülbelül 2-3 éve volt.)

Ebből így valaki ráismer valamire? Nem szeretnék egyelőre bőrgyógyászhoz fordulni, cikinek is tartom, hogy ez van, ezért írok először ide. Van valami bevált terméketek esetleg?

(Kimondottan a kiütések miatt szereztem be jobb minőségű Cal.vin.Cle.in boxereket is, de nem segített az sem…)

Remélem nincs nagy gond, és megoldható esetleg valahogy:((

18F



2022. dec. 23. 22:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Herpeszed van. Olvass utána.
2022. dec. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!