Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történne ha pár napra...

Mi történne ha pár napra gumicsövet nyomnék az orromba?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy orrspray függő vagyok, és ha nem nyomok bele olyan mintha betont öntöttek volna bele (semmi levegőt nem kapok). Viszont nagyon drágák ezek a orrsprayk és nem nagyon van rá pénzem. Így le akarok szokni. Viszont már próbáltam és nem bírom a fuldoklást.

Most viszont jönnek az ünnepek (nem kell itthonról elmennem) és arra gondoltam ilyen vékony gumicsövet (ami a bicikli szelepén is van) felnyomok az orromba. Akkor ha ezt bevállalom azon kapok levegőt, nem? Ha pár napot sikerülne így kihúznom akkor talán majd a cső nélkül is kapnék levegőt?



2022. dec. 2. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ne csinálj ilyen hülyeséget. Egy üres orrspray-t szedj szét (vagy vegyél egy üres, tölthető orrspay-t a patikában), tegyél bele sós vizet és használd azt. Abban nincs hatóanyag és nem teszed tönkre a szervezetedet.
2022. dec. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csakhogy azt hiába fújom bele, mert ugyanúgy betömődik.
2022. dec. 2. 12:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy lehetséges módszer: fújd csak az egyik orrlyukba. Azon kapsz levegőt, a másik gyógyulhat. Utánaelhagyod teljesen.


Másik módszer: abbahagyod csak úgy. A szádon veszel levegőt, míg rendbe jössz. Ki lehet bírni, nekem minden augusztusban ez megy, allergia miatt, mindegy, mit fújok.


Harmadik módszer: elmész a háziorvoshoz, tud felírni hozzászokást nem okozó, de az átmeneti időre jó sprayt.

2022. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha gumicsövet tolsz az orrodba akkor a gumicső bele fog szorulni, mehetsz a fül-orr-gégészetre kiszedetni (vagy kitéped erőnek erejével, akkor pedig ki tudja, mi minden sérül belül - ismét irány az ügyelet).

Közben rágúgliztam, van vényre felírható leszokást segítő spray: [link]

2022. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fül-orr-gége szakrendelésen írnak fel orrcsepp leszoktató orrcseppet. Olcsó és jó. Ez a gumicső nettó hülyeség. A nyálkahártya van megnagyobbodva, azért nem kapsz levegőt. Nézz meg egy ábrát az orr anatómiájáról és te is rájössz, hogy hülyeséget írsz.
2022. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami a gumicsöves örletet illeti: erősen irritálná a nyálkahártyát, taknyos-nyálad egybefolyna. Azt nem tudom, veszélyes-e.
2022. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az orrspray függőséghez nem tudok hozzászólni, de az biztos, hogy kb. 1 hétig érdemes használni orrdugulás esetén, mert onnantól maga a spray okozza az orrnyálkahártya irritációját és a megdagadását.

Én is hetekig kínlódtam gyulladt orrnyálkahártyával, mielőtt elmentem fül-orr-gégészhez, bár én csak lefekvés előtt használtam az orrspayt, hogy legalább aludni tudjak nyugodtan.

Bórvazelines orrkenőcsöt írt fel, szerintem vény nélkül is kapható, pár hét alatt rendbejött tőle az addigra már sebes orrüreg.

Hozzáteszem, hogy télen a száraz levegőt párásítom, beszereztem egy légtisztító készüléket, sűrűbben porszívózok (az ágybetétet is), új párna/paplan lett beszerezve, mert egyszerű porallergia is lehet az ilyesmi gondok kezdő oka.

2022. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Akkor megpróbálom megkérdezni a háziorvost hogy írjon fel valami jót.
2022. dec. 2. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!