Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindenképp fontos, hogy az...

Mindenképp fontos, hogy az asztma kezelve legyen?

Figyelt kérdés

Apai ágról az egész család asztmás, én soksávos úton lakom. Párában, maszkban, szellőzetlen helyen én is nehezen veszem a levegőt.


Hirtelen terhelésekre nagyon hamar zihálok, de ez nem feltétlen tünet, egyfelől úgy érzem, nem nehezen megy be (ki) a levegő, csak sok kell, másfelől szívbillentyű betegséges vagyok és gyengék az izmaim (emiatt autoimmunra vizsgálnak)


De a pára és a szellőzetlen hely adott.


Kisebb koromban sulik uszodáiban olyan érzés volt, mintha nem is menne be levegő. Érdekes, rosszul nem voltam! De mégis olyan érzés volt...

Osztályteremben, előadóteremben is bajos.

Talán sokan ismerik a Combino villamosokat, azokon nehezen veszem a levegőt, van, hogy annyira, hogy köhögök is. Amikor nem, akkor később ki szoktam szúrni a nyitott ablakot.



Az a problémám, hogy rávettem magam, elmentem ezzel pulmonológushoz, aki azonnal leteremtett, hogy pszichés. Csinálhatott röntgent, az negatív, allergiatesztet vérből, az negatív.

Volt valami cucc, amibe kétféleképp kellett lélegezni, szerinte nem jól csináltam.

Valahogy úgy volt, hogy kérte, erősen fújjam ki a levegőt. Kifújtam erősen. Mondta, hogy még, még, de már nem volt semmi bennem.



Adott Ventolint, hogy használjam, ha kell (de közölte, hogy ilyen meg olyan mellékhatása van...), de szerinte semmi bajom.


Van családtagom, akinél hasonlóan nem vették komolyan az asztmát 50 éves koráig, pedig a környezete már tizenévesen, huszonévesen jelezte neki.


Próbálom meggyőzni magam, hogy elmenjek egy másik tüdőgyógyászhoz.

Mennyire fontos?

Mivel kezelnék az asztmámat és mi történik, ha nem kezelik?


2022. dec. 25. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Valóban lehet pszichés oka is (klausztrofobia).
2022. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze, 6 sávos úton lakom, az EGÉSZ család asztmás, de klausztrofóbia, hogy kis helyen is frissnek érzem a levegőt, ha ki van szellőztetve és a szabadban is fulladok, ha pára van....



Hagyjuk már.

2022. dec. 25. 12:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Oke. A hatsavos uttol evekkel kesobb lehet CPO-d, tudorakod.

Az asztma nem ilyen, a hiperventillacio viszont igen, amit tudat alatt feszko miatti sekely legzessel tinedzserkorban is eloidezik nehanyan es panikroham is lehet belole.

Hinnek az orvosnak es idovel koltoznek.

2023. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"A hatsavos uttol evekkel kesobb lehet CPO-d, tudorakod"


Mondjuk 30 év alatt még nem? 😁

2023. jan. 25. 20:43
 5/5 Csabi34 ***** válasza:

Menj el másik pulmonológushoz. A kezeletlen asztma súlyosbodhat és károsíthatja a légutakat, ami veszélyes lehet a szövődmények miatt.

A kezelés lehet gyógyszeres és nem gyógyszeres. A gyógyszeres kezelés általában inháláló/pipa glukokortikoszteroid, bronchodilatátor és immunmodulátor lehet. A nem gyógyszeres kezelés általában a tüneteket okozó allergének elkerülése, légzőgyakorlat és légzési tanácsadás.

2023. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!