Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetnek ilyen tünetek?...

Mitől lehetnek ilyen tünetek? Okozhatja a stressz?

Figyelt kérdés
Ha felidegesítenek elvesztem a kontrollt. Ezt már próbálom kezelni. (Elülök a picsámon számolok vagy mást próbálok felidézni) de miért van az, hogy képszakadás, és egy kis időre elmosódik előttem a kép és vibrál a szemem? Elég stresszes az életem amit próbálok elkerülni de vannak helyzetek amikor nem sikerül kontrollálni magam. Lehet ennek esetleg súlyosabb következménye?
2022. dec. 31. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp: gyerekkorodban túl sok stressznek lehettél kitéve, és nem nyugtattak meg, ezért folyamatosan éber (flight or fight) állapotban volt az idegrendszered. Ha felidegesítenek, akkor az egekbe szökik a kortizol-szinted. Ennek lehet olyan súlyosabb következménye is, mint a szívroham vagy a stroke. A tartós stressz nyilván nem túl jó a szervezetnek.
2022. dec. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem volt egy fényes gyerekkorom ez igaz. Soha nem kaptam megnyugvást inkább félelembe éltem a gyermek éveimet a szülőimmel. Leginkább apám volt aki napi szinten bántalmazott de soha senki nem csinált semmit. Lehet, hogy a gyerekkori traumák miatt vagyok olyan amilyen?
2022. dec. 31. 09:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínű. Egy kisgyereknek szüksége van a megnyugtatásra, dédelgetésre, és főleg arra, hogy a szülei megvédjék azoktól akik bántanák ők. Az egy teljesen abnormális állapot, amikor a szülő az agresszor.
2022. dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!