Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valamilyen ritka betegsége...

Van valamilyen ritka betegséged? Ha van hogyan reagáltál, mikor megtudtad?

Figyelt kérdés

Nekem van. Az a neve, hogy Temporomandibularis Ízületi szindróma. (TMJ) Ez egy állkapocs ízületi rendellenesség. 15 évesen alakult ki, 17 évesen diagnosztizálták. Fogorvoshoz is menni kellett, hogy állítani tudjon a harapásomon. Először nappali fogszabályzó majd éjjeli. Harapásemelős éjjeli fogszabályzót csinált, és azt mondta, hogy olyan ritka, hogy ő is tankönyvekből olvasott róla, pedig nem kezdő orvos volt. Én voltam az első TMJ-s, akivel találkozott. Orvosom legalábbis azt mondta, hogy ritka betegség. Én különben nem is azt utálom ebben a betegségben, hogy időnként fáj az állam, hanem azt, hogy visszatérő fülzúgást okoz.....


Ne értsétek félre, ennyi baj legyen, mert amúgy nem halálos, nem rinyálni akarok, csak elegem van már ebből, hogy miért pont én...


2023. jan. 2. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem ritka, rheumatoid arthritis, anyának is ez volt (meg neki lupus). Kellemetlen, főleg hideg időben, mert akkor egy ideig mindenem fáj, de kibírható.


Élek, tudok járni, jók a kezeim (anya 33 évesen már szteroidokat kellett szedjen), annyi, hogy gyereket nem szülök, mert örökölheti a SLE-t, ha lányom lesz, és az én állapotom is rosszabbodhat a hormonális változások miatt.

2023. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a jobb oldalon rendszeresen fáj a derekam, a térdem, a csípőm, a vállam, a nyakizmaim. A alig tudok járni, a karomat felemelni ilyenkor. Néha hetekig eltart, aztán elmúlik. A bal oldalamnak semmi baja. A mellem is nagyobb a jobb oldalon, a combom meg vastagabb.

A tesómnal az egyik oldala teljes egészében világosbarna összefüggő anyajegy. Pont középen egy egyenes csíkban elválasztva különbözik a bal és a jobb oldala. Nem túl feltűnő, de ha meztelen jól látszik. Panaszt nem okoz neki.

2023. aug. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!