Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegként új injekciót...

Cukorbetegként új injekciót és gyógyszereket kaptam, jelezte a diabetológus, minden vizelés után mossam meg a szerszámom, ennek ellenére fehér izé jelent meg rajta, és kirepedezett a fitymám, mi lehet a megoldás, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Az orvos szabin van, most nem tudok beszélni vele, felkeresem, amint lehet. Addig is jó lenne tudni, mi a helyzet.

Amikor 10 éve diagnosztizálták a cukorbetegséget, már volt fitymaszűkületem, amit megműtöttek, részlegesen metélték, vagyis van fitymám csak rövidebb. Eddig nem is volt vele problémám.

A cukorszintem rendben van, nem emelkedett.


Ezeket az új gyógyszereket kaptam: Trulicity 1,5 mg injekció, Jardiance 25 mg, Itopride Supremex 50 mg

Eddig is szedtem Adimet XR 1000-st, eddig Ozempic 1 mg injeciót szúrtam, ami hiánycikk lett. Akkor nem voltak ilyen gondjaim.



2023. jan. 4. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Bóraxos glicerines ecsetelőt kapsz a patikában, amíg nem tudsz újra beszélni az orvosoddal, addig kenheted ezzel.
2023. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Trulicity kb. ugyanaz, mint az Ozempic. A Jardiance-tól cukor lesz a vizeletben, ezért növeli valamelyest - elsősorban nők esetében - a húgyúti bakteriállis, gombás fertőzések rizikóját. Másrészt ez a két féle gyógyszer jelenleg a legjobb: jól csökkentik a vércukorszintet, jól csökkentik a szív- érbetegségek, vesebetegség rizikóját.
2023. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez nálam is húgyúti bakteriállis, gombás fertőzés lehet? :-o De honnan, amikor itthon dolgozom, nyilvános mosdóban pedig nem ülök le soha. Ráadásul ezer éve nem voltam nyilvános mosdóban. Ezt vajon családtag is hazahozhatja úgy, hogy neki nincs tünete?
2023. jan. 4. 17:10
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nem feltétlenül: abból, hogy növeli a rizikóját pár százalékkal, még nem következik az, hogy a gyógyszer elkezdését követően pár nappal ez már ki is alakul. Csak érthetővé akartam tenni miért javasolta a diabetológus a fokozott higiéniát.
2023. jan. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én arra gondolok, talán attól lehet, hogy a Jardiance-tól cukor lesz a vizeletben. Ezt az orvos is említette, amikor a gyakori, ill. minden vécézést követő intim mosakodás javasolta. Meglehet, ez okozza.

Avval tisztában vagyok, új gyógyszeres kezeléshez hozzá kell szoknia a szervezetnek. Időközben különböző reakciókat produkálhat (mellékhatásokkal), melyek idővel elmúlnak.

2023. jan. 4. 18:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Nejem szerint, aki gyógytornász, a túl sok mosakodás is okozhat problémát, mivel a jótékony baktériumok is kipusztulnak, de a PH érték is felborul.
2023. jan. 4. 18:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A cukor táptalaj a gombáknak. Mivel normális esetben ott nem lenne ilyen táptalaj, ezért nem telepednének meg. A gombák benned is normálisan is ott vannak az emésztőrendszeredben, de a húgyutakban nem nem lenne helyük, tehát fokozott tisztálkodással, esetleg gomba elleni gyógyszerekkel, egyéb trükökkel kell harcolni ellenük. Ez nem fog elmúlni, nem fog hozzászokni a szervezeted. Vannak olyan tisztálkodószerek, amik nem bántják a pH-t, de naponta 1-nél többször felesleges vegyszert kenni magadra, elég a csapvizes öblítés.
2023. jan. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7#

Nagyon szépen köszönöm! Ez a hozzászólás valóban nagyon hasznos!

2023. jan. 6. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!