Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beteg lettem és teljesen...

Beteg lettem és teljesen egyedül vagyok?! 20 éves vagyok, még sose volt ilyen magas lázam!? 39.7, nagyon fáj a fejem.

Figyelt kérdés

Mit kell ilyenkor tenni?!

39.6 a lázam, már bevettem ma 2 algopyrint.

Az első levitte, de ez a második nem.

Úgy ébredtem hogy remeg kezem - lábam - szám, azt hittem epilepszia!


Nincs itt senkim, se közel se távol.

Házi orvosom sincs itt.


Mi ilyenkor a kezelés menete?

Mit egyek, mit igyál?

Felhuzam a fűtést vagy jobb a hideg szoba?


Kb egy liter tejem van itthon és rengeteg tészta, csoki. Mit kell enni ilyenkor?


Az étvágyam megvan! Most is éhes vagyok, de nem eszem, mert félek kihányom.


Mit csináljak, kérlek adjatok tanácsot köszönöm szépen


2023. jan. 5. 01:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagyok orvos, így félve adok tanácsot kezelést illetően. Egy kád hideg vízbe befeküdnék, amíg bírom.

De, első körben keresd meg a helyi orvosi ügyelet telefonszámát és hívd fel őket. Ha nagyon pocsékul vagy, mentő.

2023. jan. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mikor vetted be a gyógyszereket?

Leves kocka, vagy instant leves sincs otthon? Esetleg teafű, vagy rizs?

2023. jan. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Pont egy kád forró fürdőbe ültem be, mert elment a rosszullétem estére.

Ejfelkor jött a remegés újra és akkor vettem be még egyet.

Alig tudtam kikellni a takaró alól a gyógyszert msgkeresni!


Nincs ilyesmi, holnap rendelek online, ami kell.

Méz van

2023. jan. 5. 01:16
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


mindennél fontosabb a folyadékpotlás, amit kiizzadsz. Csinálj teát, citrommal, mézzel.


Megfáztál amúgy? Torkod fáj? Orrod folyik?


És az orvosod miért nem rendel? Ilyen nincs, hívd fel a rendelőt és mondd, hogy akkor most adjon receptet egy másik orvos, jó eséllyel nem kell lemenned hozzá, viszont jó lenne, ha olyan gyógyszert szednél ami vényköteles, mert amit most szedsz nem ér sokat, az inkább fájdalomcsillapító.


Hánytál már? Ha nem, egyél bármit, amit kívánsz. Ha igen, a szokásos, háztartási keksz, sós vízben főtt krumpli, pirítós és csak víz 5 percenként 2-3 kis korty, egész nap.


Valamilyen gyulladás van a szervezetedben, a láz ezt jelzi. MINDENKÉPPEN KÉRJ EGY MÁSIK KEZELŐORVOST ADDIG, MÉG NINCS A MÁSIK.

2023. jan. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Joghurt, alma, 3 tojás es 2 barackos teafilter, felbontott halkonzerv fele, lekvár,teszta.

Más nincs

2023. jan. 5. 01:18
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerintem beveszek még egy fél algopyrint
2023. jan. 5. 01:21
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy mennyi időnek kell eltelnie két gyógyszer beszedése között, gondolom - mint általában - 3 minimum. Most már ne főzöcskézz, egyél lekvároskenyeret.
2023. jan. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egyébként nem probléma ha nem húzod le teljesen a lázadat. A láz a saját szervezeted védekező mechanizmusa, ami azt jelzi, hogy küzd a betegséget okozó kórokozó ellen és minél huzamosabb ideig vagy lázas állapotban annál hamarabb várható a gyógyulás is.


Nyilván a 39,6 nagyon magas szóval érthető, hogy azt nem bírod. Az algopyrin jó mert az egy erős fájdalom- és lázcsillapító, de vannak egyéb praktikák is a láz csillapítására.

A hűtőfürdőn kívül ott van még a lehetőség a hideg vizes borogatásra. Arra figyelj, hogy ha ezt választanád akkor bugyoláld be a felső testedet egy szobahőmérsékletű vízben megmártott törülközőbe, majd ha a felső tested köré csavartad akkor csavarj rá egy szárazat is, hogy az ágyat ne vizezd össze. Tegyél még vizes lepedőt/törülközőt a két combodra is és fontos, hogy a lábad és a két kezed legyen kitakarva, mert ott fogja a tested a hőt leadni.


Ha nem sikerül sehogyan sem lejjebb húzni a lázadat akkor menj el a legközelebbi ügyeletre ahol kapni fogsz egy erős láz- és fájdalomcsillapítót parenterális formában.

2023. jan. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A láz a szervezet reakciója a kórokozók támadására. Régebben az volt a protokoll, hogy azonnal csillapítani kell a magas lázat. Utána már az lett, hogy nem kell rögtön csillapítani, mert a magas hőfok sok bacit megöl. Viszont, a hosszan tartó magas láz, megterheli a keringést. Szóval, elviekben ha bírod egy ideig, nem baj a magas láz.


A lázcsillapítókat 4-6 óránként lehet bevenni, 24 óra alatt felnőtteknek maximum 4 tbl. Az Algo, elviekben jó, láz, és fájdalom csillapító.


Amennyiben a tünetek 3 napon belül nem enyhülnek vagy éppen súlyosbodnak, orvoshoz kell fordulni!!!


Mindent rakj kéz közelbe, ha elgyöngülsz a magas láztól. A legfontosabb ilyenkor a sok folyadék bevitele - általában teákat szoktak javasolni.

Ha hányingered van, akkor akár kanalanként hűvös tea, bizonyos időközönként. Minél sűrűbben, amennyire csak lehet.


A legjobb lenne mézes-citromos tea, ugyanis a mézben van természetes antibiotikum, de csak akkor hat, ha NEM forró teába teszed. A citrom karikák szintén akkor tartják meg a C vitamin tartalmukat, ha nem forró teába teszik. Bár a citromhéj lehet kesernyés, ha nem áztatod túl sokáig akkor nem lényeg.

Vagy ihatsz limonádét.

Sajnos ilyen esetben tejet nem ajánlanak.


Sokat kellene pihenned, aludnod, mert a szervezet ilyenkor jobban tud regenerálódni, küzdeni a kórokozókkal.

Ha koplalsz 1-2 napot, azt kibírja ilyenkor a szervezet, de folyadékot inni kell! Ami még fontos, a folyadék pótlás mellett, a só pótlás.


Általában javasolt zöldség, vagy húsleves, (akár leves kockából, vagy instant levesből is létezik ilyen) ami energiát adhat. Emellett sóban-vízben főtt krumpli, vagy rizs, keksz, ropi, sajtos tallér. (ezek a sóbevitel miatt hasznosak) Gyümölcslé. Segíteni szokott a lágytojás is, megfelelően sózva. (Nem kell nagyon, de egy kicsit legyen) Vagy, ha a gyomrod bírja, akkor pirítós, fokhagymával.

A fokhagyma szintén természetes antibiotikumot tartalmaz. Nyersen, vajaskenyérre szeletelve fejti ki jobban a hatását.


Ha semmit nem vagy képes enni, a csokiból egy-egy kocka is jó, de csak átmenetileg, mert nem az a kifejezett lázas beteg diéta, de energiát tud adni.


Hányinger ellen a gyömbér (tea, vagy ital) szokott beválni, vagy a B6 vitamin. Kifejezett hányinger, hányás ellen van: Felnőtteknek Daedalon kúp, 14 év alatt Daedalonetta kúp. (Azért kúp, mert ha hánysz, a tabletta csak kijönne) Ha nincs a patikában Daedalon kúp, a gyerek változata is jó. Recept nélküliek.


Kérdezted a hőmérsékletet. Nos, ami kényelmes. Ha magas a lázad, lehet kissé hűvősebb. DE azért takarózz rendesen be.


Remélem, jobban leszel. Egyenlőre ennyi jutott az eszembe.

Ja, és ezeket nem kitaláltam, hanem a 30+ év ápolónői tapasztalat mondatja velem, még mielőtt belém kötne valaki.


Még egyszer leírom: HA a tüneteid 3 nap alatt nem rendeződnek, MINDENKÉPPEN lásson orvos.


Jobbulást!

2023. jan. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Algopyrin nekem szinte semmit sem használ, ellenben a Voltaren Dolo nagyon hatásos, szóval lehet neked is másik lázcsillapító kellene. Hűtőfürdő jelenleg a megoldás nálad átmenetileg, azzal tudsz 1-2 fokot csökkenteni, utána meg lesz erőd felhívni orvost, ügyeletet, stb.
2023. jan. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!