Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményeket a dm-s...

Mi a véleményeket a dm-s Innopharm Melatonin, tabletta, étrendkiegészítőről? Nektek működött? Vagy vegyek másmilyet?

Figyelt kérdés
a gyerek nekem meg tudja venni? Ha írok hozzá aláírással lapot, hogy nekem veszi? Vagy anélkül is?

2023. jan. 5. 16:17
 1/2 A kérdező kommentje:
(Sportolok (futok), rendes körülmények között próbálok meg aludni, de csak legkésőbb éjfélkor sikerül, inkébb fél egy, reggel hatkor meg kelnem kéne, és felébredek az éjszaka közepén néha. De a legfőbb probléma, hogy egyszerűen nem tudok mélyen, és eleget aludni
2023. jan. 5. 16:27
 2/2 anonim ***** válasza:
63%

A melatonin (mint hormon és mint tabletta) nem igazán az alvás mélységét javítja. Sokkal inkább a cirkadián ritmus beállításáért felelős. De ha használod, akkor a tervezett lefekvés előtt 3-4 órával kell bevenni (nagyjából 3-6 mg-ot) - természetesen minden nap ugyanabban az időpontban.


Én egy Ashwagandha nevű kapszulát (indiai gyógynövény) és egy Mirtazapin nevű gyógyszert szedek az alvásom javítására (bár utóbbit egy szakorvos írta fel nekem, mert diagnosztizált alvászavarom van).


De elsősorban az alváshigiénián érdemes változtatni, az tudja igazán javítani az alvást. Pl.: ugyanabban az időben lefeküdni, felkelni, enni + reggeli fényterápia + lefekvés előtti órákban kerülni a fényt (főleg a kékfényt), stb...

2023. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!