Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez aranyér? Mit kezdjek vele...

Ez aranyér? Mit kezdjek vele ha nincs pénzem gyógyszertárba menni?

Figyelt kérdés

Egy bordó, borsószem nagyságú kitüremkedés lóg ki az ánuszom szélén.

Úgy 3-4 napja kezdődhetett. Semmi problémám nem volt vele. (Nem vérzett, nem viszketett.) Gondoltam kicsit megerőltettem magam nagy dolog közben. Majd elmúlik.

Tegnap este már éreztem hogy van. Reggel hogy érzékeny és viszket.

Ahogy utána néztem III. típusú aranyér. De ezt nem nagyon akarom elhinni. Ilyen pikk-pakk kialakulna?


Sajnos nem tudok orvoshoz menni. Nem vagyok arra a lakcímre bejelentkezve ahol lakom. Nézegettem a rávaló kenőcsöt,kúpot. Nekem az most nagyon drága. 3 hónapja vajas kenyéren élek így is. (Gondolom ez lehetett a kiváltó ok)

Bephanten és aloe gél van itthon. Az használ neki?


Másik kérdés: ha sikerül kikezelni, megmarad és időnként újra előjön? Vagy olyan lesz mint régen?



2023. jan. 10. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

2500 ft egy kenőcs...


Plusz szabad háziorvosválasztás van, bárkihez mehetsz aki átvesz.

2023. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Fűszeres kajákat, erős paprikát kerüld, próbálj olyasmit enni amitől lágy marad a széklet.


Nedves törlőkendő helyett használj olyan törlőt ami vizre sem foszlik szét, vagy ha van lehetőséged akkor törölgetés helyett inkább mossad meg és tartsd szárazon, de hidratáltan.


Hasonfekve aludj éjszaka, és próbálj minél kevesebbet ülni a wc-n is és egyébként is.


Ez nem hármas tipusú azért még szerintem.


De a mentol , a hasonfekve alvás, és a fűszermentes kaja csodát tud tenni!

2023. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Januártól nincs szabad orvos választás.

A kenőcs meg 3700Ft.

Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni inkább ne írj semmit.

2023. jan. 10. 12:58
 4/13 A kérdező kommentje:

Mentol??

A nedves wc papírral mi a baj?

2023. jan. 10. 12:59
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyárilag nedves wc papirral az lehet a baj, hogy alkoholos / egyéb illatanyagos stb ami irritálhatja (vegyianyagok).

A tiszta normál viznél nincs természetesebb.

2023. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nameg a tiszta normál viz nem módositja mondjuk a bepanthen hatását sem, amig a kitudja mit tartalmazó "nedves" papir okozhat bármit.
2023. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Illatanyag menteset, phantenol tartalmút használok.
2023. jan. 10. 13:04
 8/13 A kérdező kommentje:
Azóta hogy bekentem nem voltam wc-n. Munkahelyen nem megyek. Otthon meg egyértelműen újrakenném. Kérdés hogy jó-e oda a bephanten?
2023. jan. 10. 13:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Ennek az otthoni kúrának nem sok értelme van: ha valami csoda folytán eltűnteni a csodaszered, úgyis előjön. Be kell jelentkezned a jelenlegi lakhelyedre. Bár nekem csak magánorvossal van tapasztalatom, igazából ezt a proktológus gyorsan megoldja (igaz, nekem belső aranyér volt).
2023. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt meg a neten találtam kemény 1 perc keresés után:


Oldat külső aranyérre

Hozzávalók:

1 teáskanál só

1 teáskanál szódabikarbóna

1 csésze víz

Elkészítés:

Az összetevőket addig kevergessük, amíg sűrű, krém szerű masszát nem kapunk belőle, ezért a vizet csak fokozatosan adjuk hozzá.

Használat:

A fájdalmas részen alkalmazzuk a krémet naponta több alkalommal. Három egymást követő napon ismételjük meg a folyamatot, ezen időszak alatt az aranyérnek gyógyulnia kell.

2023. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!