Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koponyaűri nyomásfokozódás...

A koponyaűri nyomásfokozódás az hogy van? Mitől alakulhat ki? Mi a legfontosabb tényező?

Figyelt kérdés
Mi a lényege az egésznek?

2023. jan. 18. 17:57
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Sok oka van. Vagy megsérül az agyhártya, oda tódul a liquor, lehet daganat miatt is, lehet elzáródás miatt, stb. Nem lehet ezt egyszerűen leírni.
2023. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyulladás (Pl fertőzés), külső sérülés okozta haematoma, vmilyen egyéb, belső terfoglalo folyamat Pl daganat, fokozott liquortermeles, veleszületett alapbetegség Pl vizfejuseg(Hydrocephalus)stb

Akár stroke.

2023. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pudenz ventin shuntos vagyok magam is, legutóbb bő harminc éve volt vele probléma (tudom, én vagyok TALÁN az egyetlen élő csoda ebben az országban, akinek hálistennek nem volt vele problémája, sokaknak van, de én nem kísértem a sorsot, nem csinálok semmi rendkívülit vele, amit nem szabad)
2023. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg számtalan oka lehet a felsoroltak mellett a vérzéses stroke vagy aneurizma ruptúra is vezető ok, egy google keresés rengeteget fog segíteni neked.


A legeslegegyszerűbb összefüggéssel kb úgy lehetne elmagyarázni, hogy a koponya egy zárt üreg, abban van egy fiziológiás normál nyomás, amikor minden stimmel.


Viszont az említett okok miatt, folyadék kerül ebbe a zárt térbe. Olyan folyadék, aminek ott nincs helye.


Képzelj el egy zárt üveget, pet palackot, amibe beleillesztesz egy slagot, de úgy, hogy az zárt marad, az üveg teli van vízzel, de te a slagon keresztül elkezdesz bele még vizet engedni.

Az üvegben nőni fog a nyomás, nem tud távozni a folyadék, és előbb-utóbb szétdurran eltörik stb.



A koponyán belül is hasonló a helyzet, de az nem tud tágulni, olyan formában, mint egy (műanyag)üveg, ennél fogva a növekvő nyomás az agyban fog kárt okozni. A szöveteket kezdi nyomni, azok pedig sérülnek emiatt.



Innentől kezdve meg a neurológiai tünetektől a halálig bármi jöhet, rengeteg dolog függvényében, ezért kell mielőbbi műtét, ahol a felgyülemlett liquort, vért stb elvezetik. A nyomást kiegyenlítik.



Tudom, hogy nem volt megfelelően tudomámyos, a megértést és a legegyszerűbb magyarázatot céloztam.

2023. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!