Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat valakinek a...

Mitől fájhat valakinek a farokcsontja? És mit lehet tenni, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Már egy ideje fájdogál, hol jobban, hol kevésbé. Nem tudom, mi okozza, nem volt sérülésem, nem estem seggre. Van amikor alig érzem, van amikor ülni alig tudok. Orvosnál nem voltam, mert ezzel a területtel akkor sem tudnak mit kezdeni, ha eltörik a csont.

2023. jan. 26. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sérülés vagy pedig túl sok ülés rossz pózban.
2023. jan. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Több minden okozhatja pl; sacroiliacalis izületi diszfunkció ( izületi fájdalom) is sugározhat a farokcsont környékére. Aranyér is okozhat ilyen érzést. Ágyéki porckorongsérv sugározhat a gát tájékra, ilyenkor azonban üléskor a fájdalom nem fokozódik.
2023. jan. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott még, hogy Gyógytorna ortopéd orvos segitségével hatékony lehetne.
2023. jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aranyerem nincs, pedig még az is jobb lenne, akkor legalább tudnám mire fogni a dolgot. Azután kezdődött, amikor egyszer a konditeremben a háttámlás biciklin (nem tudom mi a hivatalos neve) tekertem, valószínűleg a pozíció rossz volt. Azt hittem teljesen emúlik magától, javult is valamennyit a helyzet, de mindig vannak rosszabb időszakok, nem múlt el teljesen. Állás közben nem érzem, üléskor is csak bizonyos pozíciókban, pl. ha hátradőlve ülök úgy, hogy azon a részen van a testsúlyom és nem a farpofákon.
2023. jan. 26. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Férfi vagy? Nekem a prosztatagyulladás egyik tünete volt, sajnos azóta is fáj néha. Az urológus, a neurológus és a reumatológus szerint is minden ok. Most krónikus kismedencei fájdalom szindróma a diagnózis. Mozogjak sokat + gyakoroljam az intimtornát. Én még mindig a prosztatára vagy valami környékbeli idegre gyanakszom, mert leginkább merevedéskor és orgazmus után jelentkezik. Nagyon idegesítő, hogy senki sem tud segíteni, pedig jó néhány orvosnál jártam már.
2023. jan. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nő vagyok.
2023. jan. 26. 10:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor tárgytalan, jobbulást!
2023. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!