Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova szurhatom a fraxiparint?

Hova szurhatom a fraxiparint?

Figyelt kérdés

Már december 20.ika óta adom a fraxiparint a hasamba. 7600 0,8ml.


Már annyira csomós a hasam, hogy nem tudom már hova szurni. Már az oldalamba is adtam, finoman a köldököm felett is már 2-3cm is volt egy két darab. De az nem a legjobb választás. 2x próbáltam a combomba, de mind a 2x sikerült elgörbítenem a tűt. Vállba meg egyedül nem tudom. De az is csak egy két napig lenne jó, amíg be nem csomósodik. Meddig szurhatok az oldalamba? Ha nagyon kimegyek az oldalamra az nagy baj lenne?



#injekció #Fraxiparin
2023. jan. 26. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Immobilizacio miatt kell szúrnod?
2023. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na ez nem tudom, hogy mit jelent.

Gócos 2 oldali tüdőgyulladásom volt. 2 hetet voltam tüdőgondozóba. Majd tüdő vizenyőt kaptam

De szerencsére nem kellett meglékelni az oldalam.

És esetlegesen fennálló tüdő embólia miatt kell szúrnom. Még március 6.ig biztosan. És onnan átállnak gyógyszeres vérhigítóta.

2023. jan. 26. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát hacsak nem vagy terhes, esetleg daganatos, akkor a mostani szurit át lehet állítani új típusú antikoagulans gyogyszerekre (xarelto, eliquis és társai), ezek tablettásak. Annyi hátrányuk van csak, hogy meglehetősen drágák. A filléres megoldás a K vitamin antagonisták (syncumar pl), de ott meg sűrűn monitorozni kell a mennyiséget, míg beáll vérvételekkel, ennyi időre ez felesleges.
2023. jan. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!