Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérnyomásmérők, milyet érdemes...

Vérnyomásmérők, milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Gondolom felkarost, de azon belül mennyire kell odafigyelni?


Az 5 ezer Ft-os is ugyanolyan pontos lesz mint a 32 ezer Ft-os?

Ebbe mi kerül ennyibe:

[link]


2023. jan. 26. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én orvos vagyok de nem igazán vágom ez mitől ilyen drága. Ha nekem kellene ajánlani én Omront javaslok. Nekem is az van.

Azt érdemes mérlegelni hogy hogyan akarod az eredményeket tárolni. Én azt szeretem legjobban ha a beteg naplót hoz. Szoktam is nekik adni. De sok fiatal pl. okostelefonba menti. Van olyan vérnyomásmérő amihez van telefonos Bluetoothos app.

2023. jan. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Omron a tuti.
2023. jan. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is Omront ajánlom, ami bemért, előtte volt itthon egy olcsóbb, de az nem mért rendesen és sokszor nem is akart mérni.
2023. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xp ali ***** válasza:
Nekem van csuklós meg felkaros is. Kb ugyan annyit mérnek, de figyelni kell, hogy helyesen mérj. (nyugodtan, ülve, megfelelő poziban a kéz, szoros ruha meglazít, 3 mérés más után, a 3. a legvalószínűbb. Mivel ez nem űrtudomány, bármelyik lehet jó. Érdemes ellenőrizni más elérhető vérnyomásmérővel, kb 5-10% eltérés nyugodtan elfogadható 2 mérés között. Mindegy hogy 100/60 vagy 110/65. De kb már az is mindegy, hogy 180/100 vagy 200/100. Egyik inkább alacsony, bár csajoknál szokványos; a másik meg azonnali teendőket kíván. A lényeg, hogy vegyél, mérd, ismerd meg a vérnyomásod változásait. Ha neked 100 szokott lenni, és egyszercsak 130akat kezdesz mérni, akkor érdemes kideríteni az okát.
2023. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!