Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A háziorvosam beutalót írt ki...

A háziorvosam beutalót írt ki nekem allergiavizsgálatra. Köteles vagyok megjelenni? Megtagadhatom a beutalót?

Figyelt kérdés

2023. febr. 3. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz nem mész el. Ennyi.

Egyébként biztosan okkal küldött, az allergia vizsgálat meg vagy egy vérvétel vagy egy kis bőrkarcolgatás szval nem fog fájni....

2023. febr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A beutaló nem kötelez semmire sem. Így is, azt hiszem ha nem használod a beutalót, három hónap után lejár az érvényessége, újat kell kérned, ha még is elakarsz menni. Amúgy szerintem is az allergiavizsgálat az nem egy nagy dolog, meg szerintem értelmes vizsgálat, de persze, ha nem akarsz menni, nem kell.
2023. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Csak azt nem értem, akkor mi a francnak mentél első körben is orvoshoz? Most elvettél valakitől egy időpontot a házidokinál teljesen feleslegesen. Gratu...
2023. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha beutalt, akkor menj el, a további kapcsolatotokra kihatással lehet, ha nem végezteted el azt a vizsgálatot amit ő kért, biztosan kell majd még menned a háziorvosodhoz máskor is.
2023. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem kötelező, de ahogy az előző írta, az orvosod látni fogja a kartonodban, hogy beutalt, és nincs lelet. Akkor pedig úgy is áll hozzád legközelebb. Segíteni akart, rá se hederítettél, akkor rád nem kell figyelni. Van még betege, akit meg lehet gyógyítani...
2023. febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy kíváncsi az eredményre, ne menj el.De akkor nem derül ki, hogy mi a bajod.
2023. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!