Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiütéseim vannak, allergiavizs...

Kiütéseim vannak, allergiavizsgálatra szeretnék menni, erre hol kérjek beutalót?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnya vöröses foltok vannak a hónaljamon, évek óta, és semmi nem segít rajta. A körömvirágkenőcs kicsit enyhíti, akkor nem viszket annyira, ezért nem kaparom, így legalább nem sebes, de valami komolyabb kezelésre gondoltam. Régebben voltam vele bőrgyógyásznál, írt fel egy kenőcsöt, amit kentem, de azon kívül hogy csípett, sokat nem változtatott. Elfogyott az egész tégely, de nem javult semmit a bőröm. Most utánaolvastam és nagyon félek hogy ekcéma. Láttam hogy az egyfajta allergiás reakció.

Néha az arcomon és a torkomon előjön egy fura kiütés. Nem látszik, semmi színe nincs, de kicsit megduzzad (olyan "babos" lesz mint a csaláncsípés) és viszket. Ez egy délután alatt el szokott tűnni nyomtalanul.

Nagyon gyanakszom hogy valamire allergiás vagyok, és szeretném tudni hogy mire, mert kikészít az állandó viszketés. Szóval a lényeg: elszeretnék menni allergiavizsgálatra, viszont nem tudom ez hogy működik: kitől kell kérnem beutalót? Bőrgyógyásztól vagy háziorvostól? Ha odamegyek, megnézik hogy a bőröm mire érzékeny, meg hogy milyen ételekre vagyok allergiás, vagy csak egyiket, vagy ez hogy van?


2014. aug. 8. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Háziorvostól kell beutalót kérni. Egyébként az ekcéma is lehet allergiás eredetű úgyhogy nem árt ha először allergiavizsgálatra kerül sor.
2014. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászatra nem kell beutaló. Ahova mégy, hívd fel őket telefonon, ha esetleg időpontot kell kérj vagy hogy működik a betegfogadás.
2014. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!