Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van hasmenésem és...

Miért van hasmenésem és kénszagú szellentésem, puffadásom tejivás után, míg más tejterméktől nincs?

Figyelt kérdés

Csak ha tejet iszok. De akkor fél órán belül kezdődik a puffadás, 5 perceként szellentés, görcsök, időnként hasmenés.

Tejszín, sajt, tejföl stb nem okoz ilyet. Ez laktózintolerancia lehet, vagy csak a tejet nem bírom?


2023. febr. 10. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Próbáld ki a laktózmentes tejet, meg a bio tejet (sparban kapható kartin dobozos), meg pl. a cserpes sajtműhelynek is van (vagy volt) üveges teje, az is elég nyers. Esetleg az UHT-t is kipróbálhatod, ha inkább ilyen steril cuccot innál.
2023. febr. 10. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Azért, mert a tejet elégtelenül emészti a szervezet, illetve meg is viseli a szervezetet az, hogy megpróbálja feldolgozni.


A tej a tehéntől származik, és az újszülött borjú táplálására szolgál, mint a mi esetünkben az anyatej.


Egy felnőtt tehén, vagy bika nem iszik tejet. Ahogyan más állatok sem. Az ember az egyetlen gerinces emlős, amelyik felnőtt korában is egy másik fajhoz tartozó emlős anyatejét szándékosan elfogyasztja.


Nem tudom, mikor tudatosul majd végre az emberekben, hogy milyen felesleges, szervezetet károsító ostobaságot folytatnak a tejfogyasztással. Arról nem is beszélve, hogy annak terén már sikerült végre megvilágosodniuk, hogy a rákos daganatok képződésének egyértelmű indikátoraként funkcionál.

2023. febr. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
A tej konkrétan méreg a felnőtt szervezetnek. Egy csomó betegséget okoz, első körben hasi panaszokat, ízületi és izomfájdalmakat, később akár rákot is.
2023. febr. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
A tejszín laktóztartalma valamivel alacsonyabb, mint a tejé, a többi tejterméké, amiket említettél, még alacsonyabb. Elképzelhető, hogy részlegesen laktózérzékeny lehetsz. Ha laktáz tablettával megszűnnének a problémák, az megerősítené ezt.
2023. febr. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Két fejőstehén negatívan értékelte a helyes válaszokat :(
2023. febr. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is hasonló, én nem a laktózra, hanem a kazeinre vagyok intoleráns. Csináltass étel intolerancia vizsgálatot, egy vérvétel az egész.
2023. febr. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!