Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire egészségesek a...

Mennyire egészségesek a növényi tejtermékek?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kicsit hosszú lesz de nagyon örülnék ha valaki segítene.


Szóval már egy ideje fontolgatom hogy teljesen atallok a növényi tejtermékek re. Húst továbbra is szeretnék fogyasztani, igazából nem vegán szeretnék lenni hanem az egészségem miatt tennem ezt.


Persze tudom hogy valaki szerint a hús sem egészséges de kérek mindenkit hogy ezt a dolgot most hagyjuk ki a beszélgetésből és próbáljon mindenki a valódi kérdésre koncentrálni :)


Azért szeretnék növényi etrendre atterni mert évek óta visszatéro női problémáim vannak, nem olyan komolyan de annál inkább megkeseritik az életem, sokszor van hogy úgymond nincsen semmi tünetem mégis érzem hogy sosem vagyok teljesen egészséges, "tiszta" odalenn. Bakteriális fertőzéses, gombás fertőzéses, felfazasos Görcsöles stb.


Akárhányszor orvoshoz mentem vele csak kupokat meg gyógyszereket adnak ami semmire nem jó mert utána is képes újra eljonni, szerintem ezek igazából soha nem is gyógyítanak meg senkit teljesen inkább csak tüneti kezelés viszont én a probléma gyökeret szeretném eltuntetni.


Sokszor hallottam már hogy akinek ilyen problémái vannak és olvastam is könyvben hogy érdemes teljesen kiiktatni az étrendjebol a tejtermékeket és az alkoholt, mivel a tejtermékekben jobban szaporodnak a gombák, illetve a cukros alkoholokkal is ez a helyzet. Szerencsére az utóbbi nem okoz gondot mert szinte soha nem iszom.


Ezért szeretnék növényi tejtermékeket fogyasztani viszont közben meg nem tudom eldönteni hogy azok a testem többi részére vagy magára az egészségére mennyire lennének jó hatással. Csak azért van bennem félelem mert azt viszont tudom hogy a vegán hustermekek attól hogy nincs benne hús ugyanúgy egészségtelenek és tartositoszeresek mint egy csomag parizsi.


Illetve a másik amiből kiindultam a margarin. Mondják hogy mű az egész és hogy egy hajszál választja el attól hogy műanyag legyen az összetétele alapján, és attól hogy abban van állati eredetű tej gondolom hogy nem is az legnagyobb probléma vele hanem a sok finomított napraforgó és mindenféle egészségtelen olaj és zsír.


Akkor most nem ugyanez a helyzet az összes növényi tejtermékkel is? Csak azért mert nincs benne állati tej azok nem ugyanúgy rosszak minden mástól amit bele tesznek hogy az ugy nézzen ki ahogy kinez?


Másrészről meg rengeteg vegán életmódot elő hölgyet követek és mind azt nyilatkozzak hogy tökéletes egészségnek örvendenek, helyrejott sok problémájuk azután hogy növényi dolgokra váltottak.


Kerlek segítsetek nagyon érdekel ez a téma, és kérem csak az írjon aki biztos benne hogy jót ír, akár azért mert ő maga is ilyen életét el vagy csak tanulta és ért hozzá, mert biztosra szeretnek/kell mennem :)


2022. márc. 19. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én egy pszichológust javasolnék.
2022. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gublug ***** válasza:

Próbáld ki. Nincs veszteni valód.

Bocs, hogy az utolsó bekezdésed én sem tartottam be. Túl sokat filózol. Cselekedj.


A nem állati eredtű tejek dobozán is ott van, hogy mit tartalmaz. Nem kell olyat venned amit teljesen mű. De egyetértek, hogy a vegán cuccok is műek, engem is elborzasztanak.

2022. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De mégis mitől tej az, ami nem állatból származik ??
2022. márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gublug ***** válasza:
A tej az egy gyűjtőnévmás. Olyan mint az üzemanyag. Több dolog tartozhat alá.
2022. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4.

Akkor gyengébbek kedvéért:

[link]

"„A „tej” kizárólag az egy vagy több fejésből nyert rendes tőgyváladékot jelenti, az ahhoz történő hozzáadás vagy abból történő kivonás nélkül. Emellett maradhat a tej neve, ha összetételének megváltoztatása nélkül kezelték, vagy szabványosították a zsírtartalmát. Az se baj, ha másmilyen állatból, például kecskéből származik, csak jelezni kell, milyenből. A rendelet viszont gyakorlatilag kizárja, hogy a növényi alapú termékeket tejnek hívhassák. A tejtermékekre, például a vajra, a sajtra vagy a joghurtra hasonlóan szigorú a szabály."

És még csak nem is névmás ugyebár...

2022. márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gublug ***** válasza:
Régen a szülő anyát és apát jelentett. Férfit és nőt. Ma már mást is jelent. A dolgok változnak. A wikipédiára alapozni, amit bárki megírhat, nem bölcs dolog.
2022. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tehát húsevő vegán akarsz lenni. :)


Akkor az összes tejterméket el fogod hagyni, ugye?


És nem akarsz egy ételallergia (intolerancia) vizsgálatot csináltatni?

2022. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7es válaszoló!


Nem, nem akarok vegán lenni, ki is jelentettem a kérdésemben is.


A tejtermékeket szeretném elhagyni a saját egészségem miatt, nem az állatok miatt.


Ugyanúgy mint bármilyen allergiás ember elhagy dolgokat az étrendjéből mert nem tesz jót nekik.

2022. márc. 20. 14:34
 9/9 anonim ***** válasza:

6.

Ha vetted volna a fáradságot, hogy elolvasd a Wiki cikket, akkor nem írtál volna ilyen hülyeséget, hogy ezt csak úgy valaki beleírta. Egy EU-s jogszabályból van idézve ott is, az pedig akkor is hiteles, ha akár a napiszar.hu idézné. A lényeg, hogy tej csakis állatból származhat.

2022. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!