Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Háton alvás javítja a testtart...

Háton alvás javítja a testtartást?

Figyelt kérdés

Én szinte mindig hason alszok, és azt vettem észre hogy olyan a testtartásom mint egy kérdőjel. A hasam nagyon kiáll előrefelé, mert a hátam kinyomja. Kifli a derekamtól felfelé a mellkasomig a gerincem. Nincs igazából hasam, csak azért mert így kinyomódik előre. Hason fekve megfigyeltem hogy pontosan azt a testtartást veszem fel alvás közben mint amit állva látok magamon a tükörbe. Hasam nekifeszül az ágynak, a párna emeli a felső testem a vállaimnál, és így háarafele meggörbülve alszok.


Ezen hogyan lehetne javítani? Tegnal este probáltam háton aludni. Nem tudok úgy elaludni


2023. febr. 13. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
62%
És lekötözöd magad, vagy hogyan garantálod, hogy 15 perc után ne fordulj elalvás után hasra és úgy aludj 8 órát?
2023. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Esetleg oldalfekvés? A hason alvás nem tesz jót a hátnak mivel folyamatosan merev vagy. A háton alvás meg lehet, hogy a derekadnak lesz kényelmetlen. Én váltogatni szoktam, mert a túl sok oldalt alvásnám pedig a vállam fáj. Hogyan tanuld be? Labda módszer? Nem egy ismerősöm, aki terhes volt, labdát ragasztott a hátára, hogy ne a hátán aludjon, esetleg ugyanez a hasadra?
2023. júl. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!