Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vér és vizeletvizsgálat,...

Vér és vizeletvizsgálat, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Fehérje+ és fehérvérsejt++ eredményt kaptam a vizeletre. Minden más rendben van, a vérképben is. Kérdésem annyi hogy ezzel merre érdemes elindulni?

Fél éve (kora tél, már kabátos időben) fennáll a fehérvérsejt++ (néha 'csak' +), ott urológián voltam UH volt, minden rendben volt, csak fel vagyok fázva... Kaptam gyógyszert akkor csökkent a fehérvérsejt 1db +ra. Már nyilván nem szedem, most visszament és a fehérje is megjelent.


Tényleg csak fel vagyok fázva? Csak az a baj sokat ülök hidegben az irodában..? Milyen irányba kellene mennem?



U.I.: Nem távgyógyítást kérek, elmegyek én orvoshoz, csak abban vagyok tanácstalan hogy milyen irányba. Internet (tudom nem kellene utánaolvasni) szerint vesekárosodás/baj/rák/... de minden egyéb vesefunkcióra utaló dolog jó. Felfázásra megint kapok valamit...


2023. febr. 17. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ki kérte a vizsgálatot? Ha a háziorvos, akkor hozzá menj vissza. Említsd meg neki az előzményeket.
2023. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jó a vesefunkciód, akkor a vesekárosodás nem áll fenn.

Vese- húgyúti daganat főleg vörösvértesteket ereget a vizeletbe.

Fehérvérsejt, fehérje esetén húgyúti gyulladásra gondolnék: kezelni viszont általában csak akkor kell, ha panaszokat okoz.

2023. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Háziorvos, de minden félévben kér egyéb (gyógyszeresen kezelt) betegség miatt, nem is találkozok vele csak kapom online.


#2 Köszönöm a választ kicsit megnyugtató, hogy nem egyből a legrosszabb ezek alapján. Vörösvértest nem volt benne (negatív), panaszokat nem okoz, ha húgyúti fertőzés lenne.


Nyilván most majd kérek egy vizelet vizsgálatot 1-1,5 hónap múlva. Meg azt is megtanultam hogy eddigi (nem rövid) életem alatt rosszul vettem mintát, mert nem "középsugarú" volt.


Még egyszer köszönöm a válaszokat, ment a zöld.

2023. febr. 17. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!