Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok állandóan fáradt...

Miért vagyok állandóan fáradt és álmos ha eleget alszom? Ezzel a sürgősségire kell menni vagy a háziorvoshoz? Milyen vizsgálatokat csinálnak?

Figyelt kérdés

Napi 7-8 órát szoktam aludni mégis állandóan fáradt és álmos vagyok (ez kb januárban kezdődött. Előtte nem volt velem semmi ilyesmi.)

A munkahelyemen is alig birom nyitva tartani a szemem, gyorsan elfáradok. Gyalog alig birok fel menni már az első emeletre mert fulladni kezdek és légszomjam lesz és elkezdek szédülni.

Ma reggel a szívemet is elkezdte szúrni bal oldalt és alulról (pár percenként vagy másodpercenként bele szúr párat).

Bármilyen melegebb helyen vagyok folyton ráz a hideg. A kezeim és a lábaim jég hidegek, de egyfolytában izzadnak, legfőképpen a tenyerem. A fejemet forrónak érzem a hideg kezemnek köszönhetően, de lázas nem vagyok (35.4°C és 36.9°C körül szokott lenni).

Ha bármi mozgást csinálok tánc, jóga, nyújtás vagy elég csak sétálnom már egyből légszomjam van és alig kapok levegőt, de a légszomj/ szédülés meg társai "pihenés" közben is állandóan rámjönnek (pl ülve/fekve olvasás, film nêzés, zenehallgatás, telefonozás közben is).

És azt vettem észre hogy naprol napra fáradtab vagyok és többet alszom. Ma már a munka időm végét sem bírtam ki (fél 4ig dolgozom). Ma szoltam a főnöknek hogy nem érzem magam jól és majd holnap reggel elmegyek orvoshoz ha lesz hozzá elég erőm. (Ma már taxit kellet hívnom hogy haza jöjjek a munkahelyemről ami 30 perc gyalog)



2023. febr. 21. 20:29
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá teszem, hogy nem cigizek és nem iszok alkoholt és semmi koffeines dolgot

(Csak csapi vizet iszok és néha frissen facsart narancslevet)

2023. febr. 21. 20:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvoshoz.
2023. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
100%
Vitaminhiány, vashiány, bujkáló fertőzés, igazából bármi lehet. Háziorvoshoz menj és majd beutal minimum vérvételre.
2023. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Háziorvos. A sürgősségi arra való, ha hirtelen történik valami ami veszélyeztetheti az életed pl.elakadt vesekő, epileptikus roham, törések, balesetek, agyvérzés/infarktus/embólia tünetek, gyógyszertúladagolás.

Lehet amúgy pajzsmirigyproblémád is. Tsh ft3 ft4 antitpo

2023. okt. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, igen. Pajzdmirigyes vagyok.

Március 1én vettek vért másnap meg lett az eredmény. Pajzsmirigy alulműködésem van, de nem a legrosszabb (mivel még az alsó és a felső érték közt van. A magasabb azt hiszem az also ertek az 4,21 a felso ertek meg 6,00 es nekem meg 5.00van) ugyhogy konnyen kezelheto.

Julius 13an kaptam idopontot radiologushoz, csinaltak ultra hangot is es volt megint 1 vervetel es most gyogyszerezek. Mutet es tarsai szerencsere nem szukseges

2023. okt. 8. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!