Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak itt pajzsmirigy betegek?

Vannak itt pajzsmirigy betegek?

Figyelt kérdés

Akik pajzsmirigybetegek azoknal milyen tunetek jelentkeztek, mielott orvoshoz fordultak?

Tenyleg “vegleg” meghiztatok?



2023. márc. 4. 21:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Ebbol kiclehet vegleg gyogyulni vagy csak kezelni kehet a tuneteit, es egyutt elni vele?
2023. márc. 4. 21:52
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Üdvöllek! A barátnőm ideges volt és jó pár kilót felszedet, - nekem már gyanús volt és ezért tanácsoltam neki, hogy forduljon szakorvoshoz,- nézzesse meg a pazsmirigyét. Kivizsgálták és ki is derült, hogy tényleg pazsmirigy betegségben szenved. Azóta már gyógyszert szed rá és 3 havonta nézik ! Nem tudott semmit se fogyni, de nem annyira ideges mint korábban.
2023. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hali. Teljesen elment a libidóm, egyáltalán nem kívántam a szexet, ami rám nem jellemző. Csináltattam egy vérvételt, és a prolaktinom magasabb volt a normálisnál jóval, amit nagyon magas TSH okozott. Ezzel endokrinológushoz mentem, amit ő mondott el persze. Azt mondta, hogy egy anti tpot kéne vizsgálni még, az 15szöröse volt a normál szintnek. Emellett még fogytam több, mint 10 kilót pár hónap alatt, bár ezt én a sok edzésnek és normális találkozásnak tudtam be. Valószínűleg mind a kettő közrejátszott, de igazából örültem ennek. Azóta szedek gyógyszert, március végén megyek kontroll vérvizsgálatra. A libidóm kezd helyreállni végre, úgyhogy működik.



Szóval nekem libidó probléma volt, ami miatt dokihoz mentem. Súlycsökkenés jól jött, ezt a gyógyszer ellenére is tudom szerencsére stabilan tartani.

2023. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is libidoproblemaim vannak, illetve meg is hiztam, bar nem tudom hogy ez lehet az oka vagy csak hogy itthonrol dolgozom, nem bringazok mar a munkahelyig stb
2023. márc. 4. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt majd az orvos elmondja. Teljes vérképet csináltass, ha férfi vagy akkor a hormonokról is kérj eredményt, és a prolaktint nézesd meg. Tesztoszteron, biológiailag aktív tesztoszteron, Shgb stb.


Nézess TSHt meg anti tpo-t is, ha gondolod. Ha tényleg pajzsmirigy akkor a tpoból fogják látni a problémát.


Viszont a vérképpel mindenképp menj el valamilyen orvoshoz, mert a normál érték az nem biztos hogy normális. Nekem is határértéken belül volt a TSH a teljes kivizsgáláson, ezért nem is tűnt fel hogy baj van, csak nem múlt el a probléma, és utólag amikor az endokrinológus megnézte akkor látta, hogy ez nem jó. 4,8 volt, az én koromban 2,5 alatt kellett volna lennie! A papíron normál érték volt. Úgyhogy ha vérvétellel kezdedz megspórolsz egy kört, csak valaki mindenképp nézze meg, lehetőleg olyan, aki a problémáddal tud foglalkozni. Szóval a magas prolaktin miatt, ne egyből az agysebészt és agyi CT lehetőséget keresd, hanem fusd le a többi kört, ami még okozhat magas prolaktint mondjuk... Pl túl sok tsh, ami a túl sok anti tpo miatt volt nálam.


Én is egy rakat kérdést írtam ide ki, mert nem mertem elmenni a vizsgálatokra. Ha meg is tippeljük az okot, akkor sem fogod tudni orvos nélkül a megfelelő ellátást beszerezni. Úgyhogy holnap után irány a teljes labor

2023. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elmegyek, csak nagyon regota halogatom mert szo szerint rettegek a verveteltol😢
2023. márc. 4. 22:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam. Csak az a helyzet, hogy lehet permanens károk alakulnak ki pl libidó terén, ha halogatod. Ha pedig autoimmun pajzsmirigy betegség, akkor egyre rosszabb lesz, amit csak szintentartani tudnak majd a gyógyszerrel.


Odamész vérvételre, megkéred, hogy mondjuk szúrja kicsit lejjebb, várjatok pár percet, mutassa meg a tűt, érintse oda az alkarodhoz, tartsa kicsit ott, amikor már ott van visszaszámolsz ötöt, hogy szúrja és semmit nem fogsz érezni. Én így csináltam. A fél perces műveletből így 3 perc lett, mert hosszú a rutin. A vérvétel megvolt 10 mp alatt.


De a te döntésed. Őseidet török szabják és mongol íjak szúrták vágták, te meg egy mm vastagságú, bőr alá szúrt tűt nem bírsz ki :D? Hát ha ezt látnák, inkább fizettek volna adót szulejmánnak és éltek volna teljes életet, minthogy meghaljanak Egernél vagy Nándorfehérvárnál.

2023. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 30 kilót híztam bármilyen diéta mellett és nem is tudtam visszafogyni. Fáradt voltam, zizegős, szorongós. Első doki nem hitt nekem, el is küldött. Második doki meghallgatott 2 évvel később és ő diagnosztizált autoimmun betegséggel.


Gyógyszerezéssel és gluténmentes diétával sikerült 10 kilót fogyjak, de nem tudom, hogy ebből a diéta vagy a gyógyszer segített mert egyszerre kezdtem. Azóta 5 kiló le fel mászkált rajtam, de diéták nem működtek (glutén menteset nem próbáltam megint). Mondjuk közben apukám meghalt, ami beindított egy fellángolást, szóval akkor gyógyszert is emelni kellett meg visszahíztam 8 kilót... Most elkezdtem egy autoimmun diétát és lejött megint 10 kiló, de mivel már visszahíztam egy kicsit ezért összesen 15 kiló jött le a 30-ból.


Amúgy itt az 5-ösnek nagyon igaza van. Mindenképp kell orvos a leletedhez, mert lehet valami "normális" de nem optimális. És más eredményekkel együtt meg már rossz is akár. A TSH érték növekszik, ahogy öregszik az ember. Ez teljesen normális. Viszont a határértékeket úgy adják meg a vérvételen, hogy vesznek egy átlagot. Ezért ebben benne van 90 éves néni is meg 10 éves kisgyerek is. De azért egy 90 éves néni vérvétele nem normális egy 20-30-40 éves embernek...

2023. márc. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!