Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megrázott az áram! Lesz...

Megrázott az áram! Lesz valami bajom?

Figyelt kérdés

Takarítás közben megrázott az áram.

A telefon kihangosítót törölgettem, amikor éreztem hogy végig ment rajtam az áram.

Be van dugva a konnektorba.

Nincs égési sérülés, de nagyon panikolok.


2023. márc. 5. 12:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Vizes rongy volt a kezemben, azaz azzal értem hozzá.
2023. márc. 5. 12:13
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Ennél nagyobb baj ? Már úgyis túl vagy rajta, nem ? Aki nem tudja, hogy vizes ronggyal nem törölgetünk olyan készüléket, ami rá van kapcsolva az elektromos hálózatra, az számítson arra, hogy egyszer majd csak agyonüti az áram.
2023. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Ez el van túlozva, a töltőben lévő 5 Voltot meg se érzed. Ha pedig a 230 Volt lett volna, annak le kellett volna durrantania a biztonsági berendezést, ami jó 20 éve de talán már több ideje kötelező minden újonnan szerelt hálózatra, szóval baromira elavultnak kell lennie ha nincs benne védelem.
2023. márc. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! Bizalomra ad okot, hogy az àramûtést elszenvedôk nagy szàzalékànak semmiféle maradandò sérûlése nem alakul ki. Ez azonban fûgg az àram erôsségétôl, bemeneti és kimeneti helyétôl és még sok màs egyéb tényezôktôl is. Mégis fontos kihangsùllyòzni, hogy minden esetben forduljunk orvosi ellàtàshoz, hiszen sohase tudhatjuk, hogy a mi szervezetûnk hogyan reagàl egy ilyen extrém hatàsra, és hogy az idô mùlàsàval valamilyen komplikàciò felmerûlhet-e.
2023. márc. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4: orvosként teljesen egyetértek, lehet, hogy aktuálisan nincs probléma, de az áram ugyebár töltéssel rendelkezik, melyek a plazma ionjainak kóros eltéréseit okozhatják, azok pedig ritmuszavarokat. Áramütés után SBO-n/kardiológiai őrzőben néhány órás megfigyelés szükséges.
2023. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!