Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Viszkető, feszülő, de mégis...

Viszkető, feszülő, de mégis könnyen zsírosodó fejbőr? Gyógysamponokat, natúrsamponokat próbáltam.

Figyelt kérdés
18/f, vékonyszálú/szőkés-barna haj 1-2 éves probléma nálam ez, sokféle sampont kipróbáltam már, a feszülő, száraz, hámló (valószínűleg lerakodás és emiatt ritkult is a hajam) és könnyen zsírosodó fejbőrömre. Ezek mellett valószínűleg a napi használat miatt kiszáradt a fejbőröm. Nyakamon, hátamon, illetve ahol lefolyik a sampon, szintén száraz, feszül és könnyen zsírosodik. Fekete ruhákon látszik a hátamról lepörgött bőr. Most amit használok: NizoCare (nizoral új samponja) illetve TGel-t fogom hetente. Milyen megoldások lehetnek erre ezeken kívül, ha nem működnének? Akár vitamin, stb.

#fejbőr #viszkető fejbőr #hámló fejbőr #feszülő fejbőr #könnyen zsírosodó
2023. márc. 8. 14:33
1 2
 1/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Anno én szedtem már erre mindenféle vitamint, kenőcsöket, hajszeszt, használtam teafalajos sampont, Nizoral-t, Alpecin-t, kátrányos sampont, Head and Shoulders-t, semmi nem használt. Aztán valaki ajánlott nekem Aloe Vera sampont és azóta alig van probléma a hajammal.
2023. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Seborin termékek (sampon-tonik-hajszesz):


[link]


A termék a seborrhea betegségre ajánlják főleg, de ami tüneteket leírtál, hasonlít rá.

[link]


Egyébként bőrgyógyász valamikor látott már?

2023. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem a Lush Soak n float szilárd samponja vált be erre.
2023. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves első, letudnád írni a sampon teljes nevét?


Második, igen, látott már, konkrétat nem tudott mondani, viszont ilyen durvább betegségre nincsenek utaló jelek rajtam, csak azok, amiket leírtam.


Köszönöm harmadik az ajánlást, de szilárd sampont nem nagyon szeretnék használni.

2023. márc. 8. 15:33
 5/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Aloe Vera Nutri-Repair sampon - 200 ml
2023. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem őszintén az olajozás vált be.

Én reggel mosok hajat, szóval hajmosás előtt éjszaka beolajozom a fejbőrömet argán+jojoba+rozmaring olaj keverékkel, jól beledörzsölöm aztán konty+fejsál és úgy alszok. Aztán reggel hajat mosok kétszer meg utána megy a balzsam (csak hajvégre). Mióta ezt csinálom, azóta heti kétszer kell csak hajat mossak és nem hullik a bőröm egyáltalán. Persze kellett neki egy kis idő mire beállt, de jól működik eddig.


Amúgy gondolom az alapja a dolognak, hogy a sminket is az olajos lemosó jobban viszi, és a zsírt gondolom így a zsír oldja, de őszintén nem tudom, hogy mi a tudományos alapja annak, amit csinálok csak azt látom, hogy nekem működik. Annyit, hogy 1dl olajba max 10 csepp rozmaring olaj menjen, mert nagyon sűrű a rozmaring olaj és kikezdheti a bőrt ha túl sok van benne.

2023. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm hatos neked is a tippet, nekem van itthon argán, illetve ricinus olajom, lehet készítek keveréket majd mosás előtt! :)


Megrendeltem az Aloe verás sampont, próbák után írni fogok az esetleg változásokról.

2023. márc. 8. 16:48
 8/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Remélem neked is beválik! Ha nincs időd egy egész éjszakát rajta hagyni mert mondjuk este mosol hajat, akkor is próbáld szerintem azért 1-2 órát hagyni.


Majd írj, ha van valami! ^^

2023. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok, kis helyzetjelentes.


A fentebb ajanlott aloe veras sampont ajanlanam sok embernek, viszont nekem a vekonyszalu hajamat olyan allagba hagyta, amit nem szeretek, igy keresgelem tovabb a megfelelot szamomra.


Seborin sampont hasznaltam regebben, hajmosas utan fel-egy ora utan huzodik a fejborom, valszeg agressziv osszetevok vannak benne.



Igy keresgelem meg tovabb a megfelelot, esetleg valakinek van tapasztalata a Dr Immun 25 gyogynovenyes vagy a Naturland svedcseppes samponjaval?

Megkoszonnem.

2023. ápr. 2. 08:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy természetes házi sampon beválna, amiben nincsenek kemikáliás összetevők, pl. tojássampon, ami nagyon jó korpás hajra:


[link]

2023. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!